העונה המומלצת לטיול בנורבגיה

החלטתם לצאת לטיול בנורבגיה? מצוין ממש, עכשיו רק צריך להחליט מתי. הנה סקירה קצרה של הנושא, עם היתרונות והחסרונות של כל אחת מהעונות.
Autumn-in-Fyresdal-_iamnordic_720x573

מתי לטייל בנורבגיה

נורבגיה היא מדינה צפונית, שמזג האוויר בה צריך להוות שיקול מרכזי ואפילו מכריע כאשר מתכננים לטייל או לנפוש בה. עונות השנה אמנם מקבילות לאלה בישראל מבחינת תאריכים ומועדים של השנה הקלנדרית, אולם חשוב מאד להבין ולהפנים, שהקיץ בנורבגיה שונה באופן מהותי מהקיץ החם והלח אותו אנו מכירים מישראל. לגבי עונת החורף – כמובן שהיא קרה הרבה יותר. בנוסף לכך – נורבגיה היא מדינה המשתרעת על פני שטח עצום, כך שבאותה תקופה ממש בחלק מהאזורים בה יכול להיות קיץ ובאחרים – חורף של ממש.

איך מחליטים מתי כדאי לטייל בנורבגיה?

על מנת לקבל את ההחלטה הנכונה הקשורה בעיתוי הטיול, חשוב לקחת בחשבון מספר פרמטרים חשובים:

בקיץ – בעונת הקיץ מתקיימים לא מעט פסטיבלים ואירועים תרבותיים שונים בערים הגדולות – כך שאם אתם אוהבים אירועים מסוג זה, יכול להיות שכדאי לכם להעדיף טיול קיצי.

בחורף – אם אתם מתכננים לבקר בנורבגיה, בוודאי שמעתם על אורות הזוהר הצפוני – מחזה מרהיב ביופיו שמאוד לא כדאי להחמיץ. אם צפייה בזוהר הצפוני היא אכן אחת המטרות שלכם, כדאי שתדעו שניתן לחזות בהם אך ורק במהלך החורף. עוד כדאי לדעת, כי יש לא מעט יישובים בצפון המדינה שמתאימים לצפייה בזוהר הצפוני, והם כמובן ערוכים לקבל ולארח את התיירים המגיעים ממקומות שונים בעולם על מנת לחזות בפלא ולחוות חוויה של פעם בחיים.

עוד דבר שכדאי לדעת הוא, שאם מתכננים להגיע או לבקר בערים שנחשבות לדרומיות ומרכזיות כמו אוסלו, לילהאמר או ברגן – צפוי להיות לכם קל יחסית, שכן בערים אלה שוררים תנאי מזג אוויר נוחים לאורך רוב ימות השנה. בחורף, כמובן, כדאי להצטייד בבגדים חמים ובמעילי רוח, אך באביב ובקיץ יהיה נעים מאוד לטייל בהן ללא חשש מגשמים או רוחות חזקות.

מה לקחת בחשבון כשמתכננים טיול בנורבגיה?

נורבגיה היא מדינה מגוונת מאד שמציעה שלל אירועים ופסטיבלים הקשורים לתחומי עניין שונים – ספורט חורף, פסטיבלי קיץ, הופעות של זמרים ולהקות בינלאומיים ותערוכות בתחומים שונים. מומלץ מאד לעקוב אחרי פרסומים ולתכנן את הביקור במדינה בסמיכות לקיומו של אירוע מעניין. בנוסף, מכיוון שמזג האוויר עדיין מהווה גורם מרתיע – נחשבת עונת החורף לפחות מבוקשת ולכן הטיסות ואמצעי התחבורה עשויים להיות זולים יותר, יחסית לעונת הקיץ.

נורבגיה – מדינה של שנה שלמה!

לאור האמור לעיל, ברור כי התשובה לשאלה מתי לטייל בנורבגיה אינה אחידה וחד משמעית. מכיוון שיש כל כך הרבה דברים לעשות בה ודרכים רבות ליהנות בה ולחוות אותה – אפשר לטייל בה בעיתויים שונים ועונות שונות ועדיין לא למצות אותה לחלוטין, גם לא אחרי ביקור אחד או שניים. לכן, חשוב לבחון לעומק את כל הפרמטרים והשיקולים שקשורים בטיול שלכם, לשים אותם על כפות המאזניים ורק אז לקבל את ההחלטה הנכונה והמתאימה ביותר. ההמלצה הטובה ביותר שנוכל לספק לכם היא לתכנן את הטיול מספיק זמן מראש, לדעת בדיוק אילו אירועים עומדים להתקיים בתקופה שעליה אתם חושבים, ולקבל את ההחלטה בהתאם. טיול נעים!