טיול על קרחון בנורבגיה

נורבגיה מציעה כמה מקומות מצוינים לטיול רגלי מודרך על קרחון, בדרגות קושי שונות. איך, איפה ומה צריך לעשות בשביל זה? כל המידע כאן.
Glacier_hike_Nigardsbreen-_Fjord_720x573

טיול על קרחון

אם תמיד חלמתם לראות קרחון מקרוב (ובצדק – מדובר באחת מתופעות הטבע היפות והמיוחדות ביותר), כדאי שתדעו שאם אתם מטיילים בנורבגיה אתם יכולים לא רק לראות אותו מקרוב אלא גם ממש לטייל עליו. איך, איפה ומה צריך לעשות בשביל זה? את התשובות לשאלות אלה תמצאו ממש כאן.

נעים להכיר – קרחון בריקסדאל

קרחון בריקסדאל (Briksdal) הוא קרחון עצום מימדים, שהינו חלק בלתי נפרד מהפארק הלאומי של קרחון יוסטדאל. הדבר המיוחד ביותר בקרחון זה הוא העובדה, שהוא בעל פסגה שיורדת בצורה חדה מאוד מגובה של 1,200 מטרים ישירות אל עמק רחב ידיים ומלא בצמחייה ירוקה. העמק המרהיב הזה הוא עמק בריקסדאלן – עמק צר מאוד, אשר בזכות הקרחון והנוף הקסום הזה שפשוט אי אפשר לתאר במילים – מגיעים לבקר בו מדי שנה למעלה מ-300,000 מבקרים מכל קצוות תבל.

אז איך מגיעים ומה עושים?

הקרחון היפהפה הזה ממוקם במרחק של כ-20 קילומטרים מכפר בשם אולדן (Olden), ובקצה המרוחק של העמק המדובר, הלא הוא עמק Oldedal. יש להגיע ברכב אל מגרש החניה, וללכת אל הקרחון על גבי דרך חצץ שיוצאת ממש מנקודה זאת. כלומר – אפשר ללכת ברגל, ואפשר לנסוע ברכב פתוח מיוחד הקרוי Troll Car, אבל זאת בתנאי שהזמנתם אותו מראש. אם תבחרו לקחת את הרכב – תצטרכו ללכת רק מרחק של כ-700 מטרים, ואם תבחרו ללכת ברגל תצטרכו לעבור מרחק של כשלושה קילומטרים.

בנקודה שבה יוריד אתכם הג'יפ, כ-700 מטרים מהקרחון, כדאי שתעצרו ותצפו אל עבר הנוף. מובטח לכם, שהמחזה שתראו יהיה כזה שלא ראיתם מעולם, בגדר נוף ששווה אלף תמונות. מנקודת התצפית תמשיכו ברגל אל עבר הקרחון עצמו ואל הפארק הלאומי של קרחון יוסטדאל. זה טיול מרהיב ביופיו ואין ספק שזאת תהיה אחת מגולות הכותרת של הטיול. למרות זאת, שימו לב: הטיול על גבי הקרחון יכול להיות מסוכן מאוד אם לא נשמעים למחסומי הדרכים. יש מחסום? עצרו. יכול מאוד להיות שמתקרבת מפולת שלגים. קחו בחשבון גם, שיש הרבה מאוד תנועה על הקרחון. לכו לאט ובזהירות, כמובן לאחר שהצטיידתם בבגדים חמים ובנעליים מונעות החלקה מתאימות. עם סיום הטיול הרכבים הפתוחים (או הרגליים שלכם) יחזירו אתכם אל נקודת ההתחלה.

אם תפעלו על פי הטיפים שלעיל, מובטח לכם טיול באחד הנופים המרהיבים של נורבגיה ללא שום צל של ספק, ואפשר אפילו להגיד בפה מלא – באחד הנופים המרהיבים של העולם כולו.