טיסות לנורבגיה

  • בחר גודל טקסט A A

טיסות לנורבגיה

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מישראל מגלים את נורבגיה ואת הקסם שהיא מציעה לתיירים. אבל, למרות העלייה בביקוש – עדיין אין נכון להיום טיסות ישירות למדינה כך שאין ברירה אלא להגיע אליה בשתי טיסות לפחות. יחד עם זאת, לאורך המדינה יש כמה וכמה נמלי תעופה שעשויים, במחשבה מקדימה ותכנון מסודר מראש, לחסוך לא מעט כסף וזמן. המרחקים בין האתרים המובילים והפופולריים נחשבים לעצומים אך כאשר מראש מתחילים או מסיימים את הטיול בסמיכות לשדה התעופה ממנו עולים על טיסה או יורדים ממנה – אפשר לחסוך זמן נסיעה יקר.

איך טסים לנורבגיה?

מכיוון שנורבגיה היא מדינה אירופאית שהשעות בה קרובות לאלה בישראל – אין מדובר בזמן טיסה ארוך או בהפסד שעות מהטיול. המזל הוא שאפשר להגיע לערים שונות בכל נורבגיה דרך כל נמל תעופה ברחבי אירופה. כאשר בוחרים מראש ביעד ביניים ממערב אירופה – ייתכן וזמן הטיסה הכולל יהיה יחסית קצר. לאוסלו וברגן, למשל, אפשר להגיע בנוחות וקלות דרך אמסטרדם, ברלין, פאריז או לונדון. דרך חלק מנמלי תעופה אלה (או אחרים) אפשר גם לטוס לצפונה של המדינה, לרבות לאי טרומסו – ממנו אפשר ליהנות מאורות הזוהר הצפוני במהלך חודשי החורף.

איך מזמינים טיסות?

כיום בזכות אתרי המסחר המקוון אפשר להזמין טיסות מהארץ לכל מקום בעולם, גם דרך חברות תעופה שאין להן נציגות ישראלית. התשלום מתבצע דרך האתר וכרטיס הטיסה האלקטרוני נשלח ישירות לתיבת הדואר הנכנס של הנוסע. בדומה ליעדים אחרים – גם כאן חשוב להיות עם האצבע על הדופק בנוגע למחירים של כרטיסי הטיסה ומומלץ להזמין את הכרטיסים כמה שיותר מוקדם. גם חברות התעופה הנורבגיות או הסקנדינביות עשויות להציע מבצעים אטרקטיביים מפעם לפעם ולכן שווה לעקוב אחרי הפרסומים שלהן.

איך לבחור את יעד הטיסה?

נורבגיה היא מדינה ענקית שמציעה סוגים שונים של טיולים וביקורים. כאשר מתכננים מבעוד מועד את נקודות ההתחלה והסיום – כדאי לחפש את שדה התעופה הקרוב ביותר. כך אפשר יהיה לחסוך זמן נסיעה, בעיקר אם מדובר בטיול של שבוע, שבו באמת כל שעה תתברר כמהותית. אם המטרה היא צפייה באורות הזוהר הצפוני – האי טרומסו יהיה יעד הטיסה. אם מתכוונים להפליג לאורך החוף ולבקר בפיורדים המרהיבים – ברגן תהיה מתאימה מאד להגעה. אם מתכננים ביקור עירוני ואורבני – אוסלו או לילהאמר הן הערים המתאימות לנחיתה.

מחירים

כאמור, מהארץ אי אפשר לטוס לנורבגיה בטיסה ישירה. עניין זה הופך את הטיול ליקר יותר, אך כאשר מתנהלים בחוכמה – אפשר למצוא עסקאות משתלמות או דילים עם מחירים טובים. יחד עם זאת, ברוב המקרים טיסה הלוך-חזור תעלה כ- 500 דולר לאדם מבוגר ותארך כשמונה שעות כולל עצירת ביניים. אפשר יהיה לטוס באותה חברת תעופה זרה בשתי הטיסות – מה שמקל על ההתארגנות הלוגיסטית בעת ההגעה ליעד הביניים. טיסה נעימה וטיול מקסים!