נורבגיה עצמאי | 14 יום

  • בחר גודל טקסט A A

מסלול טיול עצמאי בנורבגיה ל-14 ימים

פרק זמן של 14 ימים מתאים לביקור בכמה מקומות מרכזיים וחשובים בנורבגיה. מדובר במדינה ענקית שעל מנת למצות אותה עד תום צריך הרבה יותר זמן לטיול. למרות זאת, ב-14 ימים אפשר להספיק לבקר בערים המרכזיות שמעצבות את המדינה כולה ואפילו לטעום קצת ממראות הפיורדים עוצרי הנשימה.

4-3 ימים באוסלו

כשמגיעים לביקור של שבועיים בנורבגיה, כדאי להקדיש שלושה או ארבעה ימים מתוכם לביקור באוסלו ובאתרים המרכזיים שבה. אתרים שמומלץ לבקר בהם בעיר הם בניין הפרלמנט וארמון המלוכה, מוזיאון הפולקלור הנורבגי, מרכז העיר שבו אפשר להסתובב, לקנות או לשבת בבית קפה או מסעדה. בסיום הביקור בעיר מומלץ ללון בה את הלילה האחרון ובבוקר לנסוע ברכבת ליעד הבא.

רכבת אל לילהאמר – 3 ימים חווייתיים במיוחד

לילהאמר ממוקמת צפונית לאוסלו ומרוחקת כשעתיים נסיעה ברכבת ממנה. בשנת 1994 התקיימה בעיר אולימפיאדת החורף, אירוע שמיקם את העיר על מפת התיירות של נורבגיה; לא בכדי זו העיר המועדפת על חובבי ספורט חורף. למעשה, מתקנים רבים שהוקמו במיוחד לטובת האירוע הספורטיבי משמשים עד היום חובבי סקי מכל העולם, וזאת הזדמנות מצוינת לטייל במזחלות כלבים על גבי השלג הקפוא או בטיולי ספארי המבוצעים ברכיבה על סוסים. גם כאן ניתן לבחור מתוך בתי מלון רבים, מסעדות ובתי קפה ולהינתו מהאווירה הבינלאומית שהעיר מציעה. גם בלילהאמר כדאי להקדיש לעיר כשלושה ימים על מנת ליהנות ממנה עד תום.

רכבת לילה לסטוונגר

מלילהאמר לסטוונגר אפשר להגיע ברכבת לילה חווייתית שהנסיעה בה אורכת כעשר שעות. מדובר באטרקציה בפני עצמה, מה גם שבזכות הרכבת חוסכים לא מעט זמן. בסטוונגר נמצא סיורים המשלבים יבשה וים ובילוי קיצי עם תפאורה של הרים מושלגים. מומלץ להקדיש יום או יומיים לעיר ולא לפספס את בתי העץ השמורים והייחודיים שלה. מסטוונגר אפשר לבקר בפיורדים הסמוכים ובמסגרת שיט קצר אפשר ליהנות גם ממראות השלג והמפלים עוצרי הנשימה.

מגיעים לסטוונגר? טיפ בשבילכם!

מיטיבי לכת יראו אתגר בביקור ב"סלע המטיף" – צוק המיתמר לגובה עצום של 600 מטר, בעל פסגה שטוחה שאין בה שום מעקות או אמצעי בטיחות. הנוף מהצוק עוצר נשימה והחוויה של עמידה על סף תהום מרגשת ויוצאת דופן. מדובר במסלול מאתגר שמתאים למיטיבי לכת אבל החוויה שווה כל צעד!

ברגן – סיום מושלם לטיול מוצלח

אחרי תשעה ימי טיול, כדאי מאוד לקחת מעבורת מסטוונגר לברגן – אחת הערים היפות של נורבגיה וגם יעד מצוין להתחיל ממנו טיול אל עבר אורות הצפון. ברגן, כמו סטוונגר, גם היא עיר מערבית, סטודנטיאלית וצעירה. היא מכונה "השער לפיורדים" בזכות הנמל שלה שממנו יוצאים מדי יום טיולי שיט בעיקר לצפונה של נורבגיה גם אך גם ליעדים אחרים. אם אתם שם – אל תפספסו שיט אל עבר אורות הצפון – 5 ימים של שכרון חושים. עד שיוצאים לשיט אפשר ליהנות ממרכז העיר, ממבנה האוניברסיטה הבינלאומית שבה, ממוזיאונים ייחודיים וממה שהעיר מצטיינת בו – מסעדות ובתי קפה המציעים מנות ייחודיות המבוססות על בעלי חיים מהים.

אם תבחרו במסלול זה, אין בכלל ספק שבסיומם של שבועיים אלה תחזרו ארצה עם שק מלא חוויות אמיתיות ועם המון תמונות שיהפכו להיות יופי של זכרונות.