נורבגיה עצמאי | 7 ימים

  • בחר גודל טקסט A A

מסלול טיול לשבוע בנורבגיה

נורבגיה היא מדינה המתפרשת על פני שטח עצום ולכן, כשנוסעים לטייל בה למשך שבוע ימים בלבד – אי אפשר להצליח למצות את כולה ולבקר בכל שטחה. בגלל העובדה שהמרחקים הגיאוגרפיים בין הערים והאתרים השונים גדולים מאוד, חשוב מאד להתכונן כהלכה לקראת הטיול. למעשה, הדרך הטובה ביותר לטייל בנורבגיה בפרק זמן של שבוע, היא פשוט לבחור אזור מסוים ולטייל בו ולא להתפרש על פני אזורים רבים ולבזבז חלק ניכר מהזמן בנסיעות ארוכות. טיול של שבוע מתאים להיות טיול עירוני, כזה שעובר בשתי ערים החשובות והמיוחדות של דרום נורבגיה, שכל אחת מהן מציעה אטרקציות, אתרים ופעילויות לכל הרכב של מטיילים:

3 ימים באוסלו

אוסלו היא בירתה של נורבגיה, ונוח להגיע אליה בטיסה מכל יעד באירופה שמקושר לישראל. בהנחה שאת בית המלון כבר מזמינים מהארץ – אפשר להגיע, להפקיד את הכבודה במלון ולצאת לבקר בעיר שיש לה כל כך הרבה מה להציע. מומלץ להקדיש לעיר 3 ימים כדי להספיק לבקר באתרי החובה שבה.
אתרים, אטרקציות ומוזיאונים באוסלו:

בניין הפרלמנט וארמון המלוכה – כי הרי אי אפשר באמת לפספס אותם…

המוזיאון הנורבגי העממי – המציע תערוכות שונות הקשורות לפולקלור והמורשת הנורבגיים.

רחוב קארל יוהנס גייט – הרחוב הראשי והלב הפועל של העיר, בו ממוקמים מרכזי קניות, מסעדות ובתי קפה.

המוזיאון הבינלאומי לאמנות ילדים – המוזיאון הראשון והיחיד המציג יצירות אומנות של ילדים צעירים, ומהווה מוקד משיכה למשפחות ולהורים.

מוזיאון אוסלו – המקום המושלם ללמוד בו אודות עיר הבירה, ההתפתחות שלה לאורך השנים והפיכתה למוקד תרבותי, פוליטי והיסטורי.

עם סיום שלושת ימי הביקור באוסלו – קמים בבוקרו של היום הרביעי ונוסעים לברגן.

4 ימים בברגן

בין אוסלו לברגן מחברת רכבת. הנסיעה בה אורכת, אמנם, כשבע שעות אולם היא שווה כל רגע בזכות הנופים המרהיבים שתוכלו לראות במהלכה.
ברגן מכונה בפי תיירים "השער לפיורדים", בשל קרבתה לקו החוף ולרבים ממפרצי הפיורדים בעלי הנוף עוצר הנשימה. מרכז העיר שוקק חיים ותוסס וכך גם הנמל שבה. כדאי לברר מראש האם בעיר מתקיים פסטיבל תרבות כלשהו – כי כאלה יש הרבה, לאורך השנה כולה. בעיר עצמה מומלץ לבקר ברובע העתיק השוכן לחופו של הנמל. אם תגיעו במהלך הקיץ תוכלו ליהנות שם מאור השמש שילווה אתכם במשך שעות ארוכות.

שיט לפיורדים – כשמטיילים בנורבגיה אי אפשר לוותר על ביקור במפרצי הפיורדים המרהיבים. מדובר באוצר טבע אמיתי, אשר אין הרבה מראות שמשתווים לו, אם בכלל. לכן, אם אתם כבר בברגן, כדאי שתזמינו שיט של חברת Hurtigruten המציעה טיולי שיט מדי יום. הטיולים יוצאים מברגן, עוצרים במספר ערי חוף ומגיעים עד לאי קירקנס שבצפון המדינה. השיט מתאים למי שרוצה לטעום ממראות הפיורדים המרהיבים או למי שמעוניין להגיע עד לצפון המדינה וליהנות מאורות הזוהר הצפוני (בהתאם לעונת השנה). הפיורדים הם נקודות ציון חובה למבקרים בנורבגיה והם מותירים חותם חזק בקרב כל מי שמבקר בהם. יש חברות נוספות שמציעות שיט לפיורדים, וכדאי לבחור את השיט המתאים על פי לוח הזמנים של כל טיול.

האקווריום בברגן – לא לוותר! האקווריום של ברגן הוא מרכז מרתק להכרת עולם החיים במים. הוא מציע מגוון עצום של בעלי חיים ומהווה אטרקציה מהנה עבור מבוגרים וילדים כאחד.

אמנם, טיול של שבוע בנורבגיה לא מאפשר לכם להתרשם מכל מה שיש למדינה המדהימה הזאת להציע, אולם הוא בהחלט מספק טעימה ראשונית שתשאיר אתכם עם טעם של עוד. בפעם הבאה, כשיהיה הזמן בידיכם, תוכלו לחזור ולהמשיך היכן שהפסקתם. הרווח יהיה כולו שלכם – באחריות.