מלנדסוואגן

  • בחר גודל טקסט A A

שמורת הטבע מלנדסוואגן (Mellandsvågen) – טבע ירוק וציפורים נודדות

שמורת הטבע Mellandsvågen המשתרעת על פני כ-96 דונם, ממוקמת בחלק המערבי של Skardsøyaבמחוז מרה אוג רומסדאל, בסמוך לעיר Aure.

מחוז זה נמצא בחלק הצפוני ביותר של מערב נורבגיה, והוא מאופיין בנוף מלא בפיורדים ארוכים ובהרים תלולים. בזכות יופיו המדהים והיותו כר נרחב לחיות טבע רבות, קיבל האזור הכרה כשמורת טבע בשנת 1988. מטרת ההכרה בו כשמורת טבע היתה כדי לשמר אותו כאזור ירוק המהווה ביתם של מטעים, ציפורים וחיות בר מגוונות, וכמובן – גם להגן על בעלי החיים מפני ציד.

בשנת 1996 הפכה השמורה להיות חלק מאמנת רמסר (Ramsar treaty) – האמנה שמשמרת שטחי ביצות בזכות היותן "הכליות של העולם". על פי אמנה זו יש לשמר את השטחים הלחים בעולם ולהגן על חיות הבר, על הציפורים, על הנהרות ועל השטחים הירוקים בעולם.

בשמורת Mellandsvågen מבקרים מדי שנה סוגים רבים של ציפורים נודדות, ואם תהיו באזור אין ספק שאם תרימו את הראש תוכלו להתרשם ממחזות מרהיבים. עופות מים רבים הפכו את Mellandsvågen לבית, כך שרוב הסיכויים הם שכשתטיילו באזור תוכלו לפגוש גם ברווזים, צוללנאים ועופות מים נוספים.

דברים שכדאי לראות בשמורת מלנדסוואגן

בשמורה תוכלו לפגוש, פרט לחיות בר נדירות יותר ופחות ולשלל ציפורים מגוונות, גם נופי פיורדים שאין מספיק מילים כדי לתאר את יופיים. רוב היישובים במקום הם יישובי חוף קטנים ושלווים, ומסביבם שטחי מרעה יפהפיים. הצמחייה העשירה והמגוונת באזור, מורכבת מהרבה מאוד סוגי צמחים הנמצאים בסכנת הכחדה.

טיפ קטן

הביקור בשמורה מתאים לחובבי טבע אמיתיים, כאלה שמתרגשים משילוב מרהיב בין הצבע החום של האדמה ושל העצים, הירוק של הצמחייה, התכול של האגמים והלבן של הפסגות המושלגות ושל הקרחונים. אם אתם נמנים עם אלה – הטיול בשמורת Mellandsvågen יהיה עבורכם טיול מדהים.

המלצות נוספות
  • לחובבי הצפרות

באזור זה לא תמצאו מיני ציפורים המככבות ב"רשימה האדומה" של נורבגיה (רשימה המציינת את המינים המצויים בסכנת הכחדה בנורבגיה), אבל בהחלט תוכלו לצפות להיתקל במיני ציפורים הנחשבות לנדירות באזורים אלו.

מלנדסוואגן