נורבגיה - ביגוד וציוד מומלצים

לא משנה באיזו עונה אתם מתכוונים לטוס לנורבגיה, מזג האויר הולך להשפיע על הטיול שלכם. איזה ציוד כדאי לקחת? איך כדאי להתלבש? כל הפרטים כאן.
Down-jackets_Pexels_720x573

ביגוד וציוד מומלצים לטיול בנורבגיה

כמו שמתכוננים לקראת כל טיול או נסיעה, כך גם לפני טיול לנורבגיה. צריך לדעת מראש אילו תנאי מזג אוויר אמורים להיות באזור שאליו נוסעים, האם יש הנחיות מיוחדות או האם נוסעים למטרה מסוימת שיש לה השפעה על הציוד שצריך לקחת כבר מהארץ. באופן כללי נורבגיה נחשבת למדינה מערבית ומתקדמת, יש בה תנאי מחייה נוחים כפי שרגילים אנשים שמגיעים בעצמם ממדינות מתוקנות, ומכאן שכדאי שעיקר הציוד יהיה בגדים נוחים. התייחסות מיוחדת לציוד צריכה להיות רק אם מחליטים לנסוע לצפון המדינה, המאופיין בקור עז ובתנאי שטח שמחייבים היערכות קצת שונה.

נורבגיה מציעה שלל סוגים של טיולים. במידה ומתכננים ביקור עירוני באוסלו, ברגן או לילהאמר – כדאי להצטייד בבגדים המתאימים למזג האוויר הצפוי במהלך הביקור. מכיוון שברגן היא עיר חוף – ייתכן וינשבו בה רוחות חזקות וכדאי להיערך לכך מבעוד מועד. כל ביגוד חורפי יהיה מתאים ונכון במידה ומחליטים לנסוע בעונת החורף הקרה. אם יעד הטיול הוא צפונה של המדינה – הרי שביגוד חם במיוחד, כולל כמה שכבות של בגדים טרמיים יהיה הכרחי וכל מה שיגן על הגוף מפני הקור העז – צעיף עבה, גרביים מחממות, כובע צמר או פליז ומעיל מבודד.

ציוד שצריך וכדאי בכל טיול

יש פריטים שצריך לוודא שלא שוכחים, בלי קשר ליעד שאליו נוסעים – צילומי דרכון ורישיון נהיגה (כולל רישיון נהיגה בין-לאומי), בגדים נוחים ומוכרים, כלי רחצה, תרופות וכל מה שעשוי להקל על השהות במדינה זרה. אמנם אפשר להשיג כמעט כל דבר בנורבגיה, אך למרות זאת תמיד עדיף שלא לסמוך על חנויות או רשתות שיווק לא מוכרות, ולהצטייד מראש בכל מה שאולי נצטרך במהלך הביקור. אם נוסעים לפרק זמן של כשבוע, כדאי להביא מספיק מערכות לבוש שאפשר יהיה לעשות בהן שימוש ללא כביסה. במידה ונוסעים לפרק זמן ארוך יותר – אפשר לשלב בטיול ביקור במקום שבו אפשר יהיה לכבס את הבגדים.

חשוב מאד להצטייד בחפצים שונים הקשורים לבטיחות וביטחון בנסיעה – כיס פנימי להנחה נסתרת של הדרכון וכרטיסי הטיסה, כרטיס סים לטלפון הנייד הכולל תנאי גלישה ותקשורת המתאימים לאזור הגאוגרפי שבו מתכוונים לטייל, העתק של פוליסת הביטוח וכמובן מספרי טלפון של המוסדות הישראלים הממוקמים בסמיכות או בתוך הערים שבהם מתכוונים לטייל. כל אלה יאפשרו לכם ליצור קשר מהיר עם מי שצריך בכל מצב של בעיה כזו או אחרת.

המלצה שממקסמת את החוויה

אנשים רבים אוהבים לקחת איתם פריטים שיהפכו את הטיול לחוויה של ממש – בובה שאפשר לצלם אותה או להצטלם איתה על רקעים שונים במהלך הטיול, בגדים נוחים המתאימים לחדר המחומם בבית המלון, ספר לקריאה במהלך הטיסות או הנסיעות הארוכות או מכתב מבני משפחה או חברים שתמיד מעלה חיוך על הפנים. המלצה שלנו: קחו לכם אחד כזה. הוא יהפוך את הטיול לעוד יותר חווייתי.