נורבגיה - מידע כללי

מידע כללי שימושי לטובת מטיילים ישראלים שמתכוונים להגיע לטיול בנורבגיה.
Troll_720x573

נורבגיה – מידע כללי

נורבגיה היא מדינה שהנוף השולט בה הוא נוף הטבע הפראי: הרים גבוהים, פיורדים יפהפיים, חוות מבודדות, אגמים, מפלים ושאר פינות חמד מופלאות אשר יד אדם לא נגעה בהם. על מנת למקסם את חוויית הטיול במדינה הכל כך מיוחדת הזאת, יש כמה הכנות שצריך לעשות וכמה דברים שצריך להביא מהבית. כאן תמצאו את כל ההמלצות למטייל בנורבגיה, בין אם הוא מטייל בקבוצה ובין אם הוא מטייל באופן עצמאי.

רק כדי שתדעו

אמנם ישראלים שמגיעים לנורבגיה אינם צריכים אשרת כניסה, אולם אם בכל זאת מתרחש מקרה מסוים המחייב את עזרת השגרירות הישראלית – אלה פרטי ההתקשרות עמה:

שגרירות ישראל באוסלו, נורבגיה
כתובת: PARKVEIEN 35 0244, OSLO
טלפון: 47 21019500
פקס: 47 21019530
שעות פתיחה: ימים ב'-ה', 13:30-10:00
דוא"ל: consular@oslo.mfa.gov.il
אתר: http://oslo.mfa.gov.il

אם במקרה אתם צריכים את שגרירות נורבגיה בישראל, אלה הם פרטיה:
כתובת: רחוב איינשטיין 40, תל אביב.
טלפון: 03-7441490

איך מגיעים לנורבגיה?

אין טיסות ישירות מישראל לנורבגיה, וכל טיסה שיוצאת מכאן תעשה עצירת ביניים ותמשיך משם אל שדה התעופה של אוסלו. אם אתם מתחילים את טיולכם שם – זה מעולה, ואם לא – משם יוצאות טיסות סדירות אל שאר האזורים במדינה.

באיזו עונה כדאי לטוס לנורבגיה?

התקופה האופטימלית לביקור בנורבגיה היא בין מאי לספטמבר, משום שבחורף מאוד קר וחשוך שם. למרות זאת, אם עוד לא ראיתם את אורות הזוהר הצפוני וזו מטרת טיולכם, אתם כמובן צריכים לטוס בין אוקטובר לאפריל.

המטבע הנורבגי

המטבע בו משתמשים בנורבגיה הוא הקרונה (Krone), כתר נורבגי. שוויו של כתר נורבגי אחד (נכון למאי 2018) הוא 0.43 ₪.

מה השעה בנורבגיה?

השעה בנורבגיה היא שעה אחת אחורה מזו שבישראל (עשוי להשתנות עקב מעבר לשעון חורף/קיץ).

איך מתקשרים לנורבגיה?

אם אתם רוצים להתקשר למישהו שנמצא בנורבגיה עם טלפון מקומי, כדאי שתדעו שקידומת החיוג הבינלאומית של נורבגיה היא 47+.

איך מתניידים בנורבגיה?

נורבגיה מעמידה לרשותכם את כל אמצעי התחבורה הקיימים: רכב שכור, רכבות, אוטובוסים, שיט במעבורות ובספינות וכמובן – טיסות פנים שיעזרו לכם לעבור בין האזורים השונים. מידע נוסף אודות דרכי ההתניידות במדינה תוכלו למצוא כאן.

המטבח הנורבגי

אם אתם אוהבים דגים ובשר – אין ספק שנורבגיה היא יופי של יעד עבורכם. הדגים שם מצוינים בזכות מי הים הקרים והצלולים, ולוטפיסק, דג סולית או דג קוד המיובשים במרינדה מיוחדת ומוגשים בתוספות מיוחדות כמו בייקוו, חרדל, תפוחי אדמה וגבינת עזים – היא אחת ממנות הדגל של המדינה. חובבי הבשר ימצאו במדינה הרבה מאוד מסעדות המגישות צלעות חזיר צלויות, ראש כבש, טלה עם כרוב וגרגירי פלפל שלמים ועוד מגוון רחב של מאכלים.

ולסיכום

עד כאן המידע הכללי העיקרי שצריך מי שנוסע לטייל בנורבגיה. בכל מקרה, ברחבי המדינה פועלות הרבה מאוד לשכות תיירות, כך שתוכלו לפנות אליהן להתייעצות ולקבלת סיוע אם תתעורר בעיה. תיהנו!