טיול בקרוואן

  • בחר גודל טקסט A A

טיול בקרוואן בנורבגיה – לחוות את השטח באמת

טיול בקרוואן בנורבגיה הוא דרך מצוינת לבלות במדינת הענק המציעה שלל אטרקציות, מסלולי טבע ונופים עוצרי נשימה. לטיול בקרוואן יש יתרונות רבים ודווקא בגלל שמדובר בנסיעות מרובות – ייתכן שזאת הדרך המושלמת לחוות את המקום. אחרי הכל, טיול בקרוואן בנורבגיה מאפשר לכם לטעום מכמה וכמה אזורים לאורכה ולרוחבה של נורבגיה, וכך לא לפספס את כל הטוב שיש לה להציע (ויש לה הרבה). במקרים של טיולי משפחה למשל, קרוואן הוא האפשרות האידאלית לטיול ארוך של כמה ימים ולילות, וייתכן אפילו שאפשר יהיה לחסוך קצת כסף בשכירת קרוואן לעומת הזמנת רכב שכור וחדר במלון.

מהם היתרונות של נסיעה בקרוואן בנורבגיה?

היתרון הגדול של נסיעה בקרוואן נעוץ בעובדה שכל הציוד שלכם נמצא אתכם כל הזמן, וזה נוח במיוחד כי גם אם שכחתם משהו – הוא ברוב המקרים יימצא במרחק הליכה. בנוסף, אין צורך לעבור מבית מלון אחד לאחר – מה שיחסוך לכם גם לא מעט לוגיסטיקה בשלב ההזמנה; הנסיעה המשותפת עצמה היא, ברוב המקרים, נסיעה מגבשת, מהנה וחווייתית, ומעבר לכך – הנסיעה בקרוואן, מכיוון שאינה מוכרת ונפוצה בישראל, היא מיוחדת, חווייתית ומזמנת לא מעט מצבים שיהפכו לאחר הטיול לזיכרונות שיישארו חקוקים לנצח נצחים.

ומה לגבי חסרונות?

לבחירה בטיול בקרוואן בנורבגיה יש גם חסרונות: לפעמים מתברר שעלות שכירת הקרוואן הייתה יקרה יותר מעלות של הזמנת בתי מלון ורכב שכור – והדבר בהחלט מהווה חיסרון; על מנת לטייל עם קרוואן כפי שמותר ואפשרי צריך לבצע הכנה מקדימה לטובת איתור חניוני הלילה המותרים לתדלוק וריקון תא הביוב בצורה מסודרת, להצטיידות מחודשת במצרכי מזון ולמקלחת מרעננת. בנוסף, טיול של שבוע או יותר עם קרוואן דורש תכנון מדוקדק של המסלול שלא בהכרח תהיה בו אפשרות לטעויות או סטייה מלוחות זמנים, שכן אי אפשר יהיה לסיים את יום הטיול ללא הגעה לחניון הלילה.

אין כמו חוויה של טיול בקרוואן

למרות החסרונות, הרי שטיול כזה יאפשר לכם לצבור חוויות, זיכרונות והווי מיוחדים במינם, אשר לא יכולים להיות חלק מטיול בדרך אחרת. בזכות הקרוואן תוכלו להגיע למקומות שאולי לא הייתם מגיעים אליהם אלמלא ידעתם שאתם "סוחבים" את הבית אתכם; נופים מיוחדים ומרהיבים ונהיגה בכבישים של מדינה זרה יהיו חלק בלתי נפרד מהחוויה שלכם והתחושות שתחוו הן כאלה שאי אפשר לתאר במילים.

חשוב לדעת!

בנורבגיה כולה פזורים כ-1,000 חניוני קמפינג, רובם הגדול פתוחים בין 23:00-07:00 והגדולים שבהם פתוחים 24 שעות ביממה. כמו כן, בחלק מהערים יש מקומות עצירה מיוחדים לקרוואנים, כך שתרבות הטיול הזאת מאוד מוכרת ומקובלת. גז פרופן למילוי מכלי הגז של הקרוואנים אפשר להשיג בכל אחת מתחנות הדלק של רשתות AGA או ESSO, וריקון ביוב ניתן לבצע אך ורק במקומות בהם יש שלט מתאים. טיול נעים!