שייט בנורבגיה באנייה קטנה

  • בחר גודל טקסט A A

שיט באוניה קטנה – דרך מעולה לחוות את נורבגיה

כמו שאתם בוודאי יודעים, נורבגיה היא ארץ הפיורדים, וככזו, אין דרך מופלאה יותר מאשר לחוות אותה באמצעות ספינה. למה? כי ספינה יכולה להביא אתכם אל תוך הפיורדים עצמם ולגרום לכך שתוכלו לצפות בנופים שלא הייתם יכולים לראות אם הייתם בוחרים בטיול עצמאי בנהיגה. אז נכון, אפשר לבחור לצאת לשיט באחת הספינות הגדולות ולנסות לחוות את המקומות הללו ביחד עם עוד מאות אנשים, ואפשר לבחור באופציה האינטימית והחווייתית הרבה יותר – שיט באוניה קטנה.

ההבדל בין אוניות גדולות לאונית קטנות

כשאתם בוחרים לחוות את נורבגיה באוניה גדולה, אתם צפויים לחוות יותר משהו בסגנון קלאב-מד, כשמשמעות הדבר היא שכנראה תהיו הרבה פחות בחוץ ויותר על האוניה עצמה. זאת משום שמדובר בעצם בבית מלון ששט על המים, ומציע אוכל כמעט ללא הגבלה, צוותי בידור, קזינו וכל מה שמציע מלון ברמה של חמישה כוכבים פלוס. אתם אמנם תצאו לטיולים של כמה שעות מדי פעם, אבל זה לא באמת מספיק כדי לראות את כל הטוב שיש לנורבגיה להציע…

לעומת זאת, כשאתם בוחרים לחוות את נורבגיה באמצעות קרוז קטן ואינטימי, אתם נמצאים באוניה שמצד אחד אין עליה את כל הטוב הזה (ולא שיש על מה להתלונן מבחינת הרמה של האוניות הקטנות), אבל מצד שני יש את היכולת של צוות האוניה להביא אתכם ממש אל תוך הטבע – מה שמפצה על הכל ומאפשר לכם ליהנות מהנופים המדהימים של נורבגיה כמו שצריך.

וואלה… יש בכלל אופציה אחרת מלבד קרוז באוניה גדולה?

בוודאי שיש! יש כמה וכמה חברות בנורבגיה המציעות קרוזים באוניות קטנות, ואיתן אתם בהחלט יכולים לראות את הטבע הכל כך יפה של המדינה הזאת – כמו שצריך. מדובר באוניות הנושאות כמה עשרות אנשים בלבד, וכך השיט הופך להיות הרבה יותר אינטימי ולדעתנו גם הרבה יותר נעים. מכיוון שאוניות אלה נושאות מספר קטן של אנשים, הן גם קטנות בגודלן, ולכן יכולות להיכנס גם אל הפיורדים ואל המעברים הצרים ביותר, אליהם לא יכולות להיכנס אוניות הענק. התוצאה: כשעושים את הטיול בנורבגיה בקרוז באוניה קטנה – נהנים מכל העולמות:

לוח זמנים שניתן לשנות – כשמפליגים באוניות הגדולות אין הרבה סיכוי לשנות מסלול ולהישאר פתאום יותר או פחות זמן במקום מסוים בגלל מזג אוויר לא מתאים או בגלל כל סיבה אחרת. לעומת זאת, כשמפליגים באוניה קטנה אפשר להגיע להסכמה כוללת עם שאר הנוסעים וכך ניתן להוציא את המקסימום מהקרוז ולפגוש יותר טבע מרהיב ויותר בעלי חיים.

גובה פני הים – כשרוצים לראות לווייתנים או דובי קוטב מהאוניה עצמה, נחמד יותר לראות אותם מהסיפון או במקסימום מהקומה הראשונה, ולא מהקומה העשירית של הספינה.

עצירות במקומות הבאמת חווייתיים – כששטים בספינות הגדולות עוצרים בדרך כלל במקומות היותר מתוירים: עיירות עמוסות שווקים וקרחונים שמכל העולם מגיעים אליהם תיירים. לעומת זאת, כאשר בוחרים שיט באוניה קטנה בנורבגיה, עוצרים במקומות השקטים, היפים והמיוחדים יותר, וחווים טבע אמיתי.

ומה עם המחיר?

אין ספק שהמחיר של שיט באוניה קטנה יקר יותר מהמחיר של שיט בספינה גדולה, אבל הרווח הוא הרבה יותר גדול – וכאן אין בכלל שאלה.

אז מה אנחנו מציעים לכם?

אנחנו עובדים עם חברות אמינות ומוכרות בנורבגיה, המציעות שיט באוניה קטנה שמגיע לכל המקומות שאתם באמת, אבל באמת חייבים לראות. אם אתם רוצים ליהנות מנורבגיה כמו שצריך ליהנות ממנה – צרו עמנו קשר טלפוני או דרך האתר. נשמח לפרוש בפניכם את כל האפשרויות שמתאימות למועד הטיול הרצוי, למקומות שאתם הכי רוצים לראות וכמובן – לתקציב.