שייט בנתיב הורטיגרוטן

הורטיגרוטן (בתרגום חופשי "הנתיב המהיר") היא חברת תחבורה ימית שהוקמה עוד בשנת 1893 ומציעה הפלגות לאורך קו החוף הנורבגי בספינות (יחסית) קטנות.
Geirangerfjord_Andrea-Klaussner_Hurtigruten-Expeditions_720x573

נתיב הורטיגרוטן

קו החוף החד והישר של נורבגיה נחשב עד לא מזמן כבלתי נגיש עבור מי שמגיע לבקר מישראל, אך כיום אין זה נכון כלל וכלל, והרבה מאוד מטיילים מישראל מגיעים לאזור. מכיוון שמדובר באזור גאוגרפי מיוחד במינו שמשולבים בו ים ויבשה – הדרך הקלאסית לבקר בו היא כחלק משיט. ואם כבר שיט – למה לא שיט של חברה המציעה מסלולים מיוחדים ויומיומיים בין ערי החוף, איים בצפון, הפיורדים עוצרי הנשימה ונופים שלא רואים בשום מקום אחר?

למה דווקא שייט בהורטיגרוטן?

הורטיגרוטן (בתרגום חופשי "הנתיב המהיר") היא חברת תחבורה ימית שהוקמה עוד בשנת 1893 ומלבד נורבגיה היא מציעה מסלולי שיט במקומות אקזוטיים בכל כדור הארץ, לרבות צפון אלסקה, גרינלנד ואפילו שיט מדרום אפריקה לאנטרקטיקה. בנורבגיה אפשר להפליג בין ערי החוף, שכל אחת מהן שונה ומיוחדת בפני עצמה, לחוות את אורות הזוהר הצפוני, ללמוד על ההיסטוריה ועל התרבות הנורבגיות ולבקר במקומות ואזורים שלא כל אחד מצליח להגיע אליהם.

היכן עוברת הספינה?

החברה מעמידה לרשות המפליגים צי של לא פחות מ-14 ספינות שונות, ומציעה מבחר מסלולים שכולם מבוססים על קו החוף בין העיר ברגן שבדרום המדינה לבין חצי האי קירקנס שבצפונה, בסמיכות לגבול עם רוסיה. בדרך יכולים המטיילים לפגוש בנופים המרהיבים של הפיורדים המפורסמים, ובכל עצירה ועיר הם יכולים לרדת מהספינה, לבלות, להכיר תושבים ומנהגים מקומיים, ליהנות מאוכל אותנטי ומסורתי, לטייל, לראות נופים ייחודיים ולהכיר חיי טבע פראי לצד מגורים מערביים של תושבים.

מה כדאי לדעת על השיט?

המסע הימי מברגן לקירקנס אורך שבעה ימים, ואפשר גם לבחור במסלול הלוך ושוב שאורך שניים-עשר ימים. ניתן לבחור במסלול המשלב סיום של השיט בעיר טרונדהיים וכך ליהנות גם ממנה – עיר מערבית, תוססת, מגוונת וכזאת המוכרת גם לאוהדי כדורגל רבים מרחבי אירופה. עוד כדאי לדעת, שלמרות מיקומו הגיאוגרפי של קו החוף הנורבגי – הורטיגרוטן מפעילה את השיט מסביב לשעון ולאורך השנה כולה.

למי מתאים השיט?

השיט מתאים בראש ובראשונה למי שמחפש יעד אקזוטי וייחודי; למי שמעוניין ללמוד אודות תרבות שנחשבת לפחות נגישה, שאין לו חשש או פחד משהייה בים ומתמודד היטב עם קור עז. אם אתם נמנים עם אותם אנשים – אל תוותרו על השיט הזה. אין ספק שתחזרו משם עם הרבה מאוד זיכרונות יפהפיים.