Kayaking in Lofoten

הפיורדים וצפון נורבגיה משולב

 • בחר גודל טקסט A A
print הדפס
מהפיורדים, הקרחונים והמפלים שבמערב, עד איי לופוטן שבצפון. אם אתם רוצים למצות למקסימום את הטיול בנורבגיה אבל קצרים בזמן, המסלול הזה מושלם בשבילכם.

יום 1: נחיתה באוסלו

נוחתים באוסלו ולוקחים את הרכבת המהירה (20 דקות) למרכז העיר, היכן שנמצא המלון. בהתאם לשעת הנחיתה יש אולי קצת זמן להסתובב בעיר, אבל כנראה שבעיקר תרצו לנוח אחרי המסע הארוך מישראל. מחר יהיה לכם זמן לחקור את העיר…

לינה באוסלו.

נוחתים באוסלו ולוקחים את הרכבת המהירה (20 דקות) למרכז העיר, היכן שנמצא המלון. בהתאם לשעת הנחיתה יש אולי קצת זמן להסתובב בעיר, אבל כנראה שבעיקר תרצו לנוח אחרי המסע הארוך מישראל. מחר יהיה לכם זמן לחקור את העיר…

לינה באוסלו.

Reinhard

יום 2: אוסלו

אוסלו היא עיר הבירה של נורבגיה, והיא העיר המאוכלסת ביותר במדינה. כמו כל עיר בירה נמצאים בה כל מוסדות המדינה המרכזיים כמו הפרלמנט, ממשלת נורווגיה ואפילו ארמון המלוכה. מצד שני, כשתשוטטו ברחובות אוסלו, לא תרגישו כמו באחת מערי הבירה האירופיות הסואנות והרועשות, אלא יותר כמו עיירה נורבגית גדולה. יש בעיר שילוב נהדר של עירוניות מודרנית ברמה הגבוהה ביותר, יחד עם שלווה ופסטורליות האופייניים לחיי הנורווגים. יחד עם המוזאונים, שלל המסעדות…קראו עוד

אוסלו היא עיר הבירה של נורבגיה, והיא העיר המאוכלסת ביותר במדינה. כמו כל עיר בירה נמצאים בה כל מוסדות המדינה המרכזיים כמו הפרלמנט, ממשלת נורווגיה ואפילו ארמון המלוכה. מצד שני, כשתשוטטו ברחובות אוסלו, לא תרגישו כמו באחת מערי הבירה האירופיות הסואנות והרועשות, אלא יותר כמו עיירה נורבגית גדולה. יש בעיר שילוב נהדר של עירוניות מודרנית ברמה הגבוהה ביותר, יחד עם שלווה ופסטורליות האופייניים לחיי הנורווגים. יחד עם המוזאונים, שלל המסעדות והברים, ברחבי העיר וסביבה יש אזורים ירוקים, נהרות, וכמובן הפיורד עליו יושבת העיר.

במהלך היום תוכלו לצאת לסיור מודרך (בעברית) במרכז העיר אוסלו, כדי להכיר את ההיסטוריה והסיפורים של העיר. בשאר הזמן תוכלו לעשות קניות (שלא תחזרו בלי מתנה), או לבקר באחד המוזאונים הנהדרים, הגלריות המרשימות או המסעדות ברמה העולמית שיש לעיר להציע.

יש שפע של דברים לעשות ולראות באוסלו (אי אפשר להספיק הכל ביום אחד), ואנחנו נמליץ על כמה מהם: פארק הפסלים ויגלנד, מרכז נובל לשלום, טירת אקרשוס, מוזאון הספנות הויקינגית, מוזאון מונק (Munch), מוזאון הפולקלור, מוזאון קון טיקי, מוזאון הסקי הולמנקולן (Holmenkollen), הקתדרלה המרכזית, ועוד. בכל מקרה מומלץ לשוטט על טיילת אקר בריגה (Aker Brygge) מבניין האופרה לאורך הפיורד, וללכת ברחוב המרכזי קארל יוהאן (Karl johans gate) בין החנויות והמסעדות הרבות.

לינה באוסלו.

Munch

יום 3: אוסלו לאנדלסנס

תצאו מוקדם לאסוף את הרכב השכור. כדי למקסם את הזמן באזורים היפים והמעניינים של נורבגיה תהיה היום נסיעה ארוכה (כ7 שעות במסלול שאנחנו ממליצים. ניתן לקצר קצת) צפון מערבה עד לאנדלסנס, פנינת טיולי הטבע של נורבגיה. מאוסלו תצאו צפונה על כביש E16, כאשר הנוף בהתחלה יותר אורבני, ובהמשך מתחלף לאיטו לנוף נורווגי כפרי טיפוסי עם בתי עץ צבעוניים, שדות חקלאיים, אגמים ויערות. כשתגיעו לfagernes תפנו לכביש 51, שהוא אחד מ18…קראו עוד

תצאו מוקדם לאסוף את הרכב השכור. כדי למקסם את הזמן באזורים היפים והמעניינים של נורבגיה תהיה היום נסיעה ארוכה (כ7 שעות במסלול שאנחנו ממליצים. ניתן לקצר קצת) צפון מערבה עד לאנדלסנס, פנינת טיולי הטבע של נורבגיה.

מאוסלו תצאו צפונה על כביש E16, כאשר הנוף בהתחלה יותר אורבני, ובהמשך מתחלף לאיטו לנוף נורווגי כפרי טיפוסי עם בתי עץ צבעוניים, שדות חקלאיים, אגמים ויערות. כשתגיעו לfagernes תפנו לכביש 51, שהוא אחד מ18 דרכי הנוף הלאומיות של נורווגיה. תתחילו לעלות בגובה עם הכביש ולאט לאט יתגלה בפניכם הטבע המופלא שהארץ הזו התברכה בו. כביש 51 עובר לאורך הגבול המזרחי של שמורת יוטנהיימן (Jotunheimen), ממלכת הטרקים והפסגות הגבוהות של נורבגיה. ההרים הגבוהים ביותר בכל ארצות סקנדינביה נמצאים שם, ויש אינספור מסלולים יפהפיים. הנוף נראה כאילו מעולם אחר, עם קרחוני ענק, מרחבים אלפיניים שנראים כאילו אין להם סוף, מפלים עוצמתיים, והרים תלולים ודרמטיים. שווה לעצור מדי פעם, להתבונן, ללכת קצת ולהתפעל. המשך הנסיעה צפון מערבה עד אנדלסנס יהיה דרך שילוב של הרבה יערות, הרים, נהרות ואגמים. נוף נורווגי קלאסי.

לינה באנדלסנס.

 

Rampestreken - Nesaksla - Romsdalen

יום 4: אנדלסנס

אנדלסנס (Andalsnes) היא עיירה היושבת על פיורד הנקרא רומסדלספיורד (Romsdalsfjord). העיירה מציעה מגוון כה רחב של מסלולי הליכה בסביבתה, וממקומת בין נופים כה יפים, ועל כן היא הרוויחה את כינוייה 'בירת הטיפוס של נורווגיה'. ישנם אינספור מסלולי הליכה, והמפורסם מכולם הוא מסלול רומסדלסגן (Romsdalseggen). הנופים הנשקפים לאורך ההליכה על הרכס כל כך יפים, שזה לא מפתיע כי הוא נחשב לאחד השבילים היפים בעולם. עם זאת, המסלול ארוך (כ8 שעות הליכה)…קראו עוד

אנדלסנס (Andalsnes) היא עיירה היושבת על פיורד הנקרא רומסדלספיורד (Romsdalsfjord). העיירה מציעה מגוון כה רחב של מסלולי הליכה בסביבתה, וממקומת בין נופים כה יפים, ועל כן היא הרוויחה את כינוייה 'בירת הטיפוס של נורווגיה'. ישנם אינספור מסלולי הליכה, והמפורסם מכולם הוא מסלול רומסדלסגן (Romsdalseggen). הנופים הנשקפים לאורך ההליכה על הרכס כל כך יפים, שזה לא מפתיע כי הוא נחשב לאחד השבילים היפים בעולם. עם זאת, המסלול ארוך (כ8 שעות הליכה) ומאתגר מאוד, ולכן מומלץ לעשותו רק אם אתם בכושר גופני טוב מאוד.

ישנם מסלולים יפים אחרים. אחד המסלולים היפים והקלים בסביבה נקרא Litlefjellet, ואנחנו ממליצים עליו מאוד (מעין האח הקטן של רומסדאלסגן). שעה הליכה הלוך חזור. ישנו מסלול נוסף היוצא ממש מאנדלסנס ומגיע לנקודת תצפית מרהיבה הנקראת Rampestreken. ניתן להגיע לתצפית גם ברכבל. הנוף הנשקף משם על הפיורד וההרים מסביב הוא פשוט עוצר נשימה. מדהים.

לינה באנדלסנס.

Romsdalseggen, Norway

יום 5: אנדלסנס ללואן

זהו אחד הימים היפים והמרגשים ביותר במסלול. קצת אחרי שתצאו מאנדלסנס תתחילו לעלות בסרפנטינות של הכביש המתויר ביותר בנורבגיה – דרך הטרולים Trollstigen (אין באמת קשר לטרולים, שהם חלק מתרבות האגדות הנורווגית). זו חוויה מיוחדת לעלות כשבכל סיבוב נפגשים במפל, ולאט לאט נחשף הנוף מתחתיכם. כשתגיעו לסיום יש תצפית מרהיבה על הדרך אותה עליתם זה עתה, ותוכלו לראות יפה מאוד בין הפסגות התלולות את הפיתולים הרבים של הכביש, שהוא פלא…קראו עוד

זהו אחד הימים היפים והמרגשים ביותר במסלול. קצת אחרי שתצאו מאנדלסנס תתחילו לעלות בסרפנטינות של הכביש המתויר ביותר בנורבגיה – דרך הטרולים Trollstigen (אין באמת קשר לטרולים, שהם חלק מתרבות האגדות הנורווגית). זו חוויה מיוחדת לעלות כשבכל סיבוב נפגשים במפל, ולאט לאט נחשף הנוף מתחתיכם. כשתגיעו לסיום יש תצפית מרהיבה על הדרך אותה עליתם זה עתה, ותוכלו לראות יפה מאוד בין הפסגות התלולות את הפיתולים הרבים של הכביש, שהוא פלא הנדסי מרשים ביותר.

תמשיכו דרומה על כביש 63, עד שתגיעו לנקודת תצפית יפה לא פחות מהקודמת – Ørnesvingen, נקודת תצפית מצוינת המשקיפה על הפיורד המפורסם ביותר (ובצדק) – גיירנגרפיורד (Geirangefjord). הנוף מהפנט. משם תרדו אל הפיורד ותסעו לאורכו עד שתגיעו לעיירה גיירנגר היושבת על הפיורד. כמה שתעלו יותר בגובה הנוף הנשקף בפניכם של הפיורד יהיה מרשים יותר ויותר. כנראה שראיתם לפחות פעם בחיים תמונה שלו בשומר מסך או בגלויה, אך על זה נאמר כי אין טוב ממראה עיניים. מצוקי הסלע האדירים המיתמרים משני צידי הפיורד יוצרים תחושה כאילו מסתכלים על ציור. מראה אוטופי לגמרי, וברור לגמרי למה הוא נבחר לאחד מאתרי המורשת של אונסק"ו. אם תרצו תוכלו לעלות עד לתצפית הגבוהה ביותר הנמצאת בהר דלסניבה (Dalsnibba) בתמורה לתשלום, אך לאורך הדרך יהיו הרבה נקודות תצפית חינמיות שאפשר לעצור בהן ולהתפעל מהנוף (ולצלם כמובן).

תמשיכו בנסיעה דרומה דרך עוד אחת מדרכי הנוף הלאומיות של נורבגיה – Gamle Strynefjellsvegen, כל הדרך הנופים משתנים – מעמקים רחבים לקניונים מרשימים, אגמים בצבעים שונים ומפלים. בסיומה תגיעו אל הפיורד הקסום נורדפיורד (Nordfjord), ותיסעו לארוכו עד העיירה לואן (Loen), שם תלונו בשני הלילות הבאים. הכפר ידוע בסביבתו המדהימה, כולל הפסגות המתנשאות של הפארק הלאומי יוסטדלסברין (Jostedalsbreen) ואגם לובטנט (Lovatnet) הציורי. זהו מקום נהדר לחובבי טבע, המציע הזדמנויות לטיולים רגליים, ושלל אטרקציות וסיורים בסביבה.

View from Loen Skylift to Olden and Oldedalen

יום 6: לואן לסונדל

יש המון מה לעשות באזור לואן (אם יש לכם את הזמן מומלץ להעביר פה יותר מיומיים). אינספור מסלולי הליכה בהרים, רכבל ועוד. במסלול הזה כלולה טיסת נוף ושיט בקיאק בפיורד או באגם לובטנט (Lovatnet) הסמוך לכפר (ניתן להחליף לשיט בסירה אם מעדיפים). אחרי שראיתם את הנופים של נורווגיה מהיבשה ומהים (על גבי המעבורות לאורך הדרך), הגיע הזמן לחוות את זה מהאוויר. היום בבוקר תצאו לטיסת נוף באורך 60 דקות, מעל…קראו עוד

יש המון מה לעשות באזור לואן (אם יש לכם את הזמן מומלץ להעביר פה יותר מיומיים). אינספור מסלולי הליכה בהרים, רכבל ועוד. במסלול הזה כלולה טיסת נוף ושיט בקיאק בפיורד או באגם לובטנט (Lovatnet) הסמוך לכפר (ניתן להחליף לשיט בסירה אם מעדיפים).

אחרי שראיתם את הנופים של נורווגיה מהיבשה ומהים (על גבי המעבורות לאורך הדרך), הגיע הזמן לחוות את זה מהאוויר. היום בבוקר תצאו לטיסת נוף באורך 60 דקות, מעל נופים מגוונים. לראות את הקרחונים, הפיורדים וההרים ממעוף הציפור זו חוויה באמת מיוחדת ובלתי נשכחת. תוכלו תוך מספר דקות לעבור מעל עשרות פסגות תלולות, אגמי טורקיז נוצצים, מפלים ומה לא. אתם תעברו מעל קרחון יוסטדאל, מלך הפיורדים – גיירנגר, ותראו בנוף את ההרים ('האלפים' המקומיים) סביב אנדלסנס. טיסת נוף במסוק מאפשרת לכם להגיע למקומות שאין גישה אליהם בכל דרך אחרת, ולכן זו הדרך הכמעט-יחידה עבור המבקר המזדמן לחוות את הנופים המדהימים בחלקים הפנימיים של השמורות. לאחר מכן תצאו לשיט בקיאק, שזו דרך שונה ומיוחדת לחוות את הפיורדים, ממש מגובה המים. חוויה מאוד עוצמתית. אגם לובאטנט נחשב לאחד היפים בנורווגיה, עם הפסגות המושלגות סביבו, והמים בצבע הטורקיז כתוצאה מהפשרת הקרחון שממנו מגיעים המים לאגם. תוכלו להגיע (גם בנסיעה בכביש) עד תחילת הקרחון ולהתרשם מהגודל והיופי. אם אתם רוצים עוד מהקרחונים המופלאים האלה, אז שווה לנסוע לכיוון קרחון בריקסדל (Briksdalbreen), בנסיעה מדהימה, המביאה אתכם עד תחילת המסלול לקרחון (3 ק"מ), אותם ניתן ללכת ברגל או לעלות בג'יפון חשמלי בתוספת תשלום. הנופים יפים בכל מקרה, ותוכלו להגיע ממש עד האגם הקטן שלמרגלות הקרחון האדיר.

בלואן יש גם רכבל שמביא אתכם מהפיורד (גובה 0) עד לגובה 1011 מטר. הנופים על הנורדפיורד משגעים, ויש הרבה מסלולי טיול לעשות כשמגיעים למעלה. אם אתם רוצים חוויות קצת יותר אקסטרימיות אז הגעתם לגן עדן: מסלולי וייה פראטה, אומגה (זיפליין), רכיבה על אופניים, שיט בגלשן סאפ ועוד. בקיצור, מה שלא תעשו תצאו בטעם של עוד.

יש עוד שעתיים נסיעה היום אז חוזרים לדרכי הנוף המהפנטות של נורווגיה…

מלואן תיסעו מערבה לאורך הפיורד עד Utvik, שם תפנו לכיוון כביש E39. אחרי עלייה מפותלת תעברו דרך עמק מרהיב, כולו ירוק מחקלאות מקומית וטבע, נהר זורם לאורכו, ומעל קו העצים הפסגות המשוננות מיתמרות להן. כשתגיעו לSkei, עיירה קטנה היושבת על אגם Jolstravatnet, מומלץ לעצור להפסקה קצרה לשבת על שפת האגם. המשיכו דרום מערבה, ואז דרום מזרחה עד שתעלו על דרך נוף לאומית נוספת הנקראת Gaularfjellet, עם הרבה מקומות לעצור לאורך הדרך להתבונן בהרים, הנהרות והאגמים שיתגלו בפניכם. באיזשהו שלב ייפתח בפניכם נוף אל אחד הפיורדים העמוקים והארוכים (והיפים) בנורבגיה – סוגנפיורד (Sognefjord). סעו לאורכו עד לDragsvik, שם תעלו על מעבורת קצרצרה לHella, והמשיכו ליסוע לאורך הפיורד עד לסונדל (Sogndal), שם תלונו בשני הלילות הבאים.

לינה בסונדל.

 

Loen Skylift

יום 7: הליכה על קרחון יוסטדל

היום כולו יוקדש לחוויה מיוחדת ונדירה שרק במקומות ספורים בעולם אפשר לחוות – טיול רגלי על קרחון. בנורווגיה יש המון קרחונים, והגדול מכולם הוא יוסטדלברין (Jostedalbreen), אשר אליו תגיעו בטיול מודרך דרך שלוחה שלו הנקראת Tunsbergdalsbreen, מרחק שעה נסיעה מסונדל (Sogndal). ללכת על קרחון מרגיש כמו לבקר בעולם אחר שבו בני אדם לא "אמורים" להיות. כל כך עוצמתי ללכת על גושי הקרח העצומים האלה, בין עמודי קרח ומערות קרח (כחולות!)…קראו עוד

היום כולו יוקדש לחוויה מיוחדת ונדירה שרק במקומות ספורים בעולם אפשר לחוות – טיול רגלי על קרחון. בנורווגיה יש המון קרחונים, והגדול מכולם הוא יוסטדלברין (Jostedalbreen), אשר אליו תגיעו בטיול מודרך דרך שלוחה שלו הנקראת Tunsbergdalsbreen, מרחק שעה נסיעה מסונדל (Sogndal).

ללכת על קרחון מרגיש כמו לבקר בעולם אחר שבו בני אדם לא "אמורים" להיות. כל כך עוצמתי ללכת על גושי הקרח העצומים האלה, בין עמודי קרח ומערות קרח (כחולות!) שאפשר לעבור בהן. במהלך הסיור יהיה ניתן לראות את הנוף הייחודי של הקרחון מקרוב: מפלים נעלמים, בריכות טורקיז צלולות וחריצי ענק תכלכלים שפוסלו ע"י זרימות נסתרות של מי הפשרה וכן עקב תזוזת הקרחון על גבי המסלע לאורך שנים. ההליכה על הקרח מתבצעת בעזרת דוקרני קרח לנעליים (Crampons) שיסופקו ע"י המדריכים המקצועיים, והיא אינה כרוכה במאמץ פיזי מיוחד מעבר לטיול רגלי רגיל (הסיור מתאים לבעלי כושר הליכה סביר ומעלה).

בסוף היום תחזרו לסונדאל ללינה.

Hiking in the blue ice cave Nigardsbreen

יום 8: סונדל לברגן

מסונדאל תצאו דרום מערבה על כביש 5, עד שתפנו לדרך נוף לאומית נוספת – Aurlandsfjellet. הנופים מרהיבים, ובמיוחד התצפית בסופה אל הפיורד אורלנדספיורד (Aurlandsfjord) עם מראות באמת עוצרי נשימה. לא להאמין שזה אמיתי. תיסעו לאורך הפיורד עד לפלאם (Flam), ואחרי 20 דקות נסיעה תגיעו אל הפיורד שבעיני רבים נחשב ליפה ביותר בנורבגיה (ובעולם) – נרויפיורד (Naeroyfjord), אשר בשל יופיו נבחר לרשימת אתרי המורשת של אונסק"ו (ניתן להוסיף שיט בפיורדים הללו…קראו עוד

מסונדאל תצאו דרום מערבה על כביש 5, עד שתפנו לדרך נוף לאומית נוספת – Aurlandsfjellet. הנופים מרהיבים, ובמיוחד התצפית בסופה אל הפיורד אורלנדספיורד (Aurlandsfjord) עם מראות באמת עוצרי נשימה. לא להאמין שזה אמיתי. תיסעו לאורך הפיורד עד לפלאם (Flam), ואחרי 20 דקות נסיעה תגיעו אל הפיורד שבעיני רבים נחשב ליפה ביותר בנורבגיה (ובעולם) – נרויפיורד (Naeroyfjord), אשר בשל יופיו נבחר לרשימת אתרי המורשת של אונסק"ו (ניתן להוסיף שיט בפיורדים הללו בתוספת תשלום). ממש ליד העיירה Gudvangen שיושבת על הפיורד נמצא הכפר הויקינגי Njardarheimr, אחד המקומות הטובים בנורווגיה ללמוד על התרבות הויקינגית. משם תצאו דרומה ולאחר כחצי שעה תעברו ליד מפל מרשים מאוד עם שם מעניין – Money Drop Waterfall. שווה לראות. לאחר מכן מגיעים לווס (Voss), שם ניתן לעשות ראפטינג מהנה מאוד (בתוספת תשלום. לא כלול בעלות החבילה). תעלו על כביש E16 מערבה עד שתגיעו לברגן.

ברגן היא העיר השנייה בגודלה בנורבגיה, ונחשבת בעיני רבים לעיר היפה בעולם. בקנה מידה נורווגי היא עיר גדולה, אך יש לה קסם ואווירה של עיירה קטנה. לפני שתצאו להרפתקאות בטבע הפראי של צפון נורבגיה, יש לכם הזדמנות לחוות טעימה מנורווגיה האורבנית.

בין הפעילויות האפשריות: שיטוט ברחובות רובע בריגן (Bryggen), המוכר כאתר מורשת של אונסק"ו ומלא בהיסטוריה, תרבות, אמנות וחנויות. שוק הדגים של בריגן הוא מקום ששווה לבקר בו, ולטעום מהדגה המקומית במסעדת יוקרה או בדוכן ברחוב. ברובע יש גם את מבצר ברגנוס (Bergenhus), המתפקד כמוזאון כיום, מתוקף היותו אחד המבצרים העתיקים והשמורים ביותר באירופה. בברגן ישנם מוזאונים נוספים כמו מוזאון KODE לאמנות, ומוזאון ברגן הישן. אם אתם רוצים לראות את ברגן מלמעלה, קחו את החשמלית לפלוין (Fløyen), או את הרכבל לאולקירן (Ulriken) ותזכו לנוף פנורמי מרשים על העיר. אם אתם עם ילדים, מומלץ להגיע לאקווריום של ברגן (Akvariet i Bergen).

לינה בברגן.

The Aurlandsfjorden

יום 9: טיסה מברגן לסבולבאר

נחיתה בסבולוואר, ואיסוף הרכב בשדה התעופה. בהתאם לשעת נחיתה, אולי יהיה לכם זמן כבר היום להתחיל לראות את העיירה והאיזור. סבולבאר (Svolvaer) היא בירת איי לופוטן, ומהווה את המרכז התרבותי, מסחרי ומנהלי של האיים. מעבר לכך העיירה מושכת אליה לאורך השנים אמנים רבים, וניתן למצוא בה מספר מפתיע של גלריות. מכאן ניתן לצאת במעבורות לאיים שונים בלופוטן, ולרוב הסיורים והאטרקציות שיש לאיים להציע. ישנם גם מסלולי הליכה מסביב לעיר עם…קראו עוד

נחיתה בסבולוואר, ואיסוף הרכב בשדה התעופה. בהתאם לשעת נחיתה, אולי יהיה לכם זמן כבר היום להתחיל לראות את העיירה והאיזור.
סבולבאר (Svolvaer) היא בירת איי לופוטן, ומהווה את המרכז התרבותי, מסחרי ומנהלי של האיים. מעבר לכך העיירה מושכת אליה לאורך השנים אמנים רבים, וניתן למצוא בה מספר מפתיע של גלריות. מכאן ניתן לצאת במעבורות לאיים שונים בלופוטן, ולרוב הסיורים והאטרקציות שיש לאיים להציע. ישנם גם מסלולי הליכה מסביב לעיר עם נופים מרשימים מאוד. תוכלו לשוטט ברחובות העיירה בין בתי העץ האדומים, לצאת להליכה מסביב לה ולאכול ארוחת ערב באחת המסעדות.
לינה בסבולבאר.

svolvaer

יום 10: שיט לטרולפיורד

טרולפיורד (Trollfjord) נראה כינוי שמתאים לתחושה החזקה והסוחפת שמקבלים בכניסה לפיורד. מפואר, מרשים ועוצמתי להיות בשיט בטרולפיורד מתחת להרים הנישאים שמאיימים מעל וצוללים עמוק לתוך הפיורד. הפתח של טרולפיורד הוא רק 100 מ' רוחב עם הרים של למעלה מ-1000 מ' בצידיו. לאחר שעוברים בפתח הצר, הנוף נפתח ואתם מתוגמלים בנופים ירוקים שופעים ב-360 מעלות מסביב. זהו ללא ספק אחד הפיורדים המרשימים ביותר של נורבגיה. טרולפיורד נגיש רק באמצעות סירה או…קראו עוד

טרולפיורד (Trollfjord) נראה כינוי שמתאים לתחושה החזקה והסוחפת שמקבלים בכניסה לפיורד. מפואר, מרשים ועוצמתי להיות בשיט בטרולפיורד מתחת להרים הנישאים שמאיימים מעל וצוללים עמוק לתוך הפיורד. הפתח של טרולפיורד הוא רק 100 מ' רוחב עם הרים של למעלה מ-1000 מ' בצידיו. לאחר שעוברים בפתח הצר, הנוף נפתח ואתם מתוגמלים בנופים ירוקים שופעים ב-360 מעלות מסביב. זהו ללא ספק אחד הפיורדים המרשימים ביותר של נורבגיה.

טרולפיורד נגיש רק באמצעות סירה או טיול רגלי של 10 ק"מ על פני ההרים, ואנחנו כמובן נבחר באפשרות הימית. יוצאים מסבולוואר, והמדריכים על הספינה השקטה ישתפו את סיפוריהם ומידע על הטבע, ההיסטוריה והתרבות המקומית לאורך הדרך. אם התנאים יאפשרו, הצוות יפרוס את המל"ט התת-מימי שלו כדי לחקור את העולם מתחת לפני המים בתקווה לפגוש כמה מהדגים שהיו עורק ההצלה וההכנסה לקהילות כמו סבולבר והפכו את איי לופוטן למפורסמים. תעברו ליד בתים מנוקדים לאורך הדרך עם היסטוריה נורווגית טיפוסית מפתיעה שיחלקו המדריכים, ואם תסתכלו בשמיים תוכלו לראות עיטם (עיט+ים) לבן זנב, עוף דורס ענק ומרשים ביותר החי באזור האיים. אם תזכו לראות אותו צד דג היישר מהמים זו באמת חוויה בלתי נשכחת.

לינה בסבולוואר.

Sailing in Trollfjorden

יום 11: שיט דיג מקומי

למרות שהאיים הפכו למוקד תיירותי בשנים האחרונות, כלכלת האזור עדיין מתבססת קודם כל על דיג, שכן זהו אחד האזורים העשירים בעולם מבחינת דגה. הדבר ניכר עד היום באורח החיים של המקומיים, במתקני הענק המסורתיים לייבוש דגים הפזורים באיים, ובאווירה של המקום. כדי להכיר יותר את התרבות המקומית, תתחילו את היום בשיט דיג עם דייגים מקומיים, שיראו לכם (ויאפשרו לכם להתנסות בעצמכם) כיצד דגים דגים באיי לופוטן. לאחר מכן יהיה לכם…קראו עוד

למרות שהאיים הפכו למוקד תיירותי בשנים האחרונות, כלכלת האזור עדיין מתבססת קודם כל על דיג, שכן זהו אחד האזורים העשירים בעולם מבחינת דגה. הדבר ניכר עד היום באורח החיים של המקומיים, במתקני הענק המסורתיים לייבוש דגים הפזורים באיים, ובאווירה של המקום. כדי להכיר יותר את התרבות המקומית, תתחילו את היום בשיט דיג עם דייגים מקומיים, שיראו לכם (ויאפשרו לכם להתנסות בעצמכם) כיצד דגים דגים באיי לופוטן.
לאחר מכן יהיה לכם זמן לצאת מסבולבאר לחקור את הטבע והכפרים מסביב.

לינה בסבולבאר.

Lofoten islands

יום 12: טיול באיי לופוטן

היום תתחילו את המסע בין איי לופוטן – שרשרת איים שחיים בה מעט תושבים מקומיים, ומגיעים (יחסית) הרבה תיירים בחודשי הקיץ. את האיים מחברים גשרים ומנהרות הפרוסים לאורכו של כביש E10, דרך הנוף הלאומית של איי לופוטן. נסיעה רצופה על כביש זה מסבולוואר ועד לכפר A (כן כן, זה השם) שבקצה האיים אורכת שעתיים וחצי בלבד, אך יש כל כך הרבה מה לראות ולעשות לאורך הדרך ולכן נקדיש לטיול באיים…קראו עוד

היום תתחילו את המסע בין איי לופוטן – שרשרת איים שחיים בה מעט תושבים מקומיים, ומגיעים (יחסית) הרבה תיירים בחודשי הקיץ. את האיים מחברים גשרים ומנהרות הפרוסים לאורכו של כביש E10, דרך הנוף הלאומית של איי לופוטן. נסיעה רצופה על כביש זה מסבולוואר ועד לכפר A (כן כן, זה השם) שבקצה האיים אורכת שעתיים וחצי בלבד, אך יש כל כך הרבה מה לראות ולעשות לאורך הדרך ולכן נקדיש לטיול באיים שלושה ימים.
מכביש E10 יש הרבה דרכים צדדיות שמובילות אל חופים קסומים וכפרי דייגים ציוריים, אשר תושביהם מתבססים על דיג גם בהווה. ישנם אינספור מסלולי הליכה מדהימים, המביאים אתכם אל הפסגות המשוננות בקרבת החוף, ומאפשרים לכם לצפות בנוף הייחודי מגובה רב.

בסוף היום תגיעו אל העיירה לקנס (Leknes), שם תלונו בשני הלילות הבאים.

Midnight sun, Lofoten Jørn

יום 13: לקנס וסביבתה

היום יש לכם זמן לחקור את האיים, בנסיעות בכבישים הצדדיים אל החופים, במסלולי ההליכה הרבים, ובכפרי הדייגים הציוריים לאורך הדרך. אחד המסלולים המפורסמים ביותר באיי לופוטן הוא הטרק להר מנן (Mannen), מסלול די קצר שמביא אתכם עד לפיסגה, ממנה נשקף נוף מרהיב של חוף הוקלנד (Haukland) וההרים המשוננים סביבו. אם תבחרו שלא לעלות במסלול הזה שווה להגיע לחוף הוקלנד, אחד החופים היפים באיי לופוטן. מסלול שווה נוסף נקרא רייטן (Ryten),…קראו עוד

היום יש לכם זמן לחקור את האיים, בנסיעות בכבישים הצדדיים אל החופים, במסלולי ההליכה הרבים, ובכפרי הדייגים הציוריים לאורך הדרך. אחד המסלולים המפורסמים ביותר באיי לופוטן הוא הטרק להר מנן (Mannen), מסלול די קצר שמביא אתכם עד לפיסגה, ממנה נשקף נוף מרהיב של חוף הוקלנד (Haukland) וההרים המשוננים סביבו. אם תבחרו שלא לעלות במסלול הזה שווה להגיע לחוף הוקלנד, אחד החופים היפים באיי לופוטן. מסלול שווה נוסף נקרא רייטן (Ryten), והוא משקיף אל החוף הקסום קבאלביקה (Kvalvika). למיש מעדיף לוותר על העלייה הלא קלה, שווה להגיע לחוף עצמו, הנחשב לחוף היפה ביותר באיי לופוטן.

בכדי להכיר את התרבות וההיסטוריה המקומית של האיים, מומלץ להגיע לנוספיורד (Nusfjord), כפר דייגים עתיק שהשתמר באופן כמעט מושלם, והוא מתפקד כמעין מוזאון חי.

לינה בלקנס.

Hamnøy, Lofoten

יום 14: לקנס לריינה

כפי שכבר הבנתם, טיול לאיי לופוטן לא שלם בלי מסלול הליכה אחד או שניים. היום אנחנו ממליצים על הטרק המפורסם ביותר באיי לופוטן – ריינברינגן (Reinebringen). המסלול לא ארוך, אך מאוד תלול, ולכן דרוש כושר גופני בסיסי כדי לטפס לפסגה. הנופים כל כך יפים, עם איים פזורים סביב שנראים כאילו הם פסגות של רכס הרים שהוצף. מחזה נדיר ומיוחד. אם אתם מעדיפים מסלול שדורש פחות מאמץ, מומלץ ללכת את המסלול…קראו עוד

כפי שכבר הבנתם, טיול לאיי לופוטן לא שלם בלי מסלול הליכה אחד או שניים. היום אנחנו ממליצים על הטרק המפורסם ביותר באיי לופוטן – ריינברינגן (Reinebringen). המסלול לא ארוך, אך מאוד תלול, ולכן דרוש כושר גופני בסיסי כדי לטפס לפסגה. הנופים כל כך יפים, עם איים פזורים סביב שנראים כאילו הם פסגות של רכס הרים שהוצף. מחזה נדיר ומיוחד. אם אתם מעדיפים מסלול שדורש פחות מאמץ, מומלץ ללכת את המסלול שנחשב לאח הקטן של ריינברינגן, ונקרא Tindstinden. הנופים דומים וההליכה קלה יותר. יש לכם זמן לעצור בנקודות תצפית, ללכת על החול הרך בחופים ופשוט להתבונן בנחת מהנופים היפים. אם אתם כאן בספטמבר, זה זמן טוב לראות את הזוהר הצפוני מאחד החופים.

לינה בריינה (Reine).

Lofoten hiker, Norway

יום 15: ריינה לסבולבאר

היום תחזרו לסבולבאר דרך כביש E10. זו ההזדמנות שלכם לעצור לאורך הדרך במקומות שאתם לא רוצים לפספס. יהיה לכם זמן גם למסלול הליכה, ולבקור באחד מהכפרים בצידי הדרך.

לינה בסבולבאר.

היום תחזרו לסבולבאר דרך כביש E10. זו ההזדמנות שלכם לעצור לאורך הדרך במקומות שאתם לא רוצים לפספס. יהיה לכם זמן גם למסלול הליכה, ולבקור באחד מהכפרים בצידי הדרך.

לינה בסבולבאר.

Hiking in Lofoten, Norway

יום 16: טיסה מסבולבאר לישראל

זהו, הגענו ליום האחרון של הטיול. בהתאם לשעת הטיסה תוכלו אולי עוד להספיק לראות קצת את העיירה. חוזרים הביתה עם הרבה זכרונות וסיפורים לספר…

זהו, הגענו ליום האחרון של הטיול. בהתאם לשעת הטיסה תוכלו אולי עוד להספיק לראות קצת את העיירה. חוזרים הביתה עם הרבה זכרונות וסיפורים לספר…

Sunset in Reine Lofoten

נורווגיה היא ללא ספק אחת המדינות היפות בעולם. אפשר לטייל חודשים ועדיין יהיה עוד הרבה מה לראות. אבל אם אתם קצרים בזמן (קורה, זה בסדר, אנחנו מבינים), המסלול הזה נותן טעימה מכל מה שיש למדינה המופלאה הזו להציע.

המסלול מתחיל באוסלו, משם נשכור רכב ונעלה לאנדלסנס (Åndalsnes) דרך שמורת הטבע יוטנהיימן (Jotunheimen), ודרך מלך הפיורדים – גיירנגר (Geiranger). נמשיך אל לואן (Loen) ואגם לובטנט (Lovatnet) הציורי, ולאחר מכן ניסע אל סונדל (Sogndal) להליכה על הקרחון. ניסע לברגן, משם נעלה על טיסה לאיי לופוטן (Lofoten).

טיול באיי לופוטן גורם לך להרגיש שאתה בעולם אחר. הנופים כל כך יוצאי דופן, והתרבות השתמרה כאילו הזמן עמד מלכת. כפרי דייגים אותנטיים בצבעי אדום מסורתי, אווירת הדיג שורה מסביב, בשלווה האופיינית לנורבגים. הפיורדים עמוקים ודרמטיים, ואינספור שבילי ההליכה יאפשרו לכם להגיע לתצפיות על שלל ההרים והחופים המרהיבים שיש לאיי לופוטן להציע.

המסלול עובר בין כל האיים המרכזיים המרכיבים את איי לופוטן, ומאפשר לכם לחוות את הנוף מהרכב (דרך כבישי נוף מדהימים), דרך מסלולי ההליכה, ובאמצעות שיט למקומות שאפשר להגיע אליהם רק דרך הים. אם תגיעו בין סוף אוגוסט לאמצע אפריל תוכלו לצפות באחד המופעים המיוחדים ביותר בכדור הארץ – הזוהר הצפוני. במידה ותטיילו בין אמצע מאי לאמצע יולי תראו תופעה ייחודית לא פחות – שמש חצות. סיכוי לא רע שבמהלך שיט לטרולפיורד תזכו לצפות בעיט ים (העיט הגדול בעולם) צולל אל פני המים ועולה חזרה עם דג בין טפריו. לבסוף, תצאו קצת צפונה לאנדנס (Andenes), שם תזכו לראות לוויתנים בבית הגידול הטבעי שלהם.

אז מה כלול?

 • נהיגה עצמית במספר כבישי נוף לאומיים של נורבגיה (Norwegian Scenic Routes).
 • סיור הליכה על אחת משלוחותיו של הקרחון הגדול באירופה יוסטדלברין (Jostedalbreen), בהובלת מדריכים מקצועיים. ההגעה לקרחון בקיאק או סירת מנוע.
 • שייט נופי בנרויפיורד (Naeroyfjord), הפיורד הנחשב ליפה מכולם, ואתר מורשת עולמית של אונסק"ו.
 • עלייה ברכבל של לואן (מעל 1000 מטר) אל נקודות תצפית עם נופים עוצרי נשימה.
 • סיור קיאקים מודרך בנורדפיורד (Nordfjord).
 • שיט לטרולפיורד (Trolfjord), מלך הפיורדים של איי לופוטן.
 • יציאה לדיג מסורתי עם מקומיים בסירת דיג (את מה שתדוגו תוכלו לאכול אח"כ).
 • שיט לצפייה בלוויתנים בספינה קטנה, באזור אנדנס.
 • צפייה בשמש חצות מהסירה. ים והרים מסביב – חוויה עוצמתית ביותר (בעונה המתאימה צפייה בזוהר הצפוני).
 • ניתן להוסיף טיסת נוף במסוק מעל ג'וסטדלברין (Jostedalsbreen), הקרחון הגדול באירופה, ומעל פיורדים מרהיבים.

 

עדיין לא בטוחים?

אל תהססו ליצור איתנו קשר. נשמח לשמוע ממכם ולעזור לכם לבחור את המסלול הנכון.

לא לדאוג, אנחנו נחמדים. תרגישו בנוח.

 

מחיר שירותי הקרקע

 • החל מ-$3,900 USD לאדם בחדר זוגי.
 • מקדמה: 15% מעלות הטיול.
 • המיסים המקומיים כלולים במחיר.

תחשיב הטיול כולל

לינה

 • 15 לילות בבתי מלון, לודג'ים, בקתות בסגנון צימר או B&B.
 • כסטנדרט, הלינות אינן כוללות את ארוחת הבוקר (אם כי לפעמים חלקן כן כוללות). ברוב המקרים תהיה מסעדה במלון או צמוד אליו, אבל עלות ארוחת הבוקר אינה נכללת בעלות הלינה ולכן יש לשלם אותה בנפרד.
 • שימו לב: עקב הביקוש הרב והיצע החדרים המצומצם בנורבגיה, אין ביכולתנו להבטיח מקומות לינה / סוגי חדרים ספציפיים עד שלב ביצוע ההזמנות וקבלת האישורים בפועל. החדרים אינם מוחזקים עבורכם לפני ההרשמה ותשלום המקדמה.
 • שעת הכניסה והיציאה לחדרי המלון הינה בהתאם לנהלים הנהוגים בבתי המלון. אין לנו אפשרות להתחייב שהחדרים יהיו זמינים מיד עם הגעתכם למלון, או שתוכלו לבצע יציאה מאוחרת (Late Check Out) ביחס לשעות הנהוגות בבית המלון. ברוב המקרים המלונות ינסו לסייע במה שאפשר אבל זה לא משהו שאפשר להתחייב עליו, וזה יהיה ביניכם לבינם.

תחבורה

 • רכב שכור למשך 15 ימים בדרגת Midsize (רכב מסוג Toyota Corolla או דגם דומה). כולל קילומטרים ללא הגבלה, ביטוח נזק הכולל החזר השתתפות עצמית מלא, ביטוח צד ג' עד $200,000, מסים ועמלות מקומיים.
 • נהגים נוספים: ניתן להוסיף בעלות של $70 לכל התקופה (לכל נהג).
 • שימו לב כי מכיוון שתחזירו את הרכב במיקום שונה, בעת איסוף הרכב תתבקשו לשלם בסניף תוספת של 2,500 NOK (כ-$250) + מס (זו עדיין הדרך המשתלמת ביותר למקסם את הזמן שלכם בפיורדים היפים ביותר בנורבגיה).

סיורים ופעילויות

 • סיור מודרך על קרחון (אחד משלוחותיו של קרחון יוסטדלברין Jostedalbreen), בהובלת מדריכים מקצועיים (הגעה לקרחון בקיאק או סירת מנוע. סה"כ כ7 שעות).
 • שייט נופי בנרויפיורד (Naeroyfjord), אתר מורשת עולמית של אונסק"ו (סה"כ שעתיים)
 • סיור קיאקים מודרך בנורדפוירד (Nordfjord) (סה"כ שעתיים)
 • כרטיס הלוך חזור לרכבל של לואן (Loen), עם עלייה של מעל 1,000 מטר.
 • שיט נופי לטרולפיורד בספינה שקטה (סה"כ 3.5 שעות)
 • סיור צפייה בלוויתנים + כניסה למרכז הלוויתנים באנדנס (סה"כ 3-5 שעות)
 • יציאה לדיג מסורתי בהובלת דייג מקומי (סה"כ 3 שעות)
 • שיט צפייה בשמש חצות (סה"כ 3.5 שעות)
 • נהיגה עצמית בכבישי נוף הנחשבים ליפים בעולם

תחשיב הטיול אינו כולל

 • טיסות (בינלאומיות ופנימיות)
 • עלויות דלק לרכב
 • מעבורות וכבישי אגרה
 • טיפים למדריכים ולנותני שירות מקומיים
 • כניסה לאתרים אופציונליים: רכבלים, מוזיאונים וכו'
 • כלכלה וארוחות (לרבות ארוחת בוקר)
 • סיורים אופציונליים שהוצעו בתיאור התכנית
 • כל מה שלא פורט תחת "כלול בתחשיב"
 • תוספת תשלום (בסניף) על החזרת הרכב השכור במיקום שונה, בסך 2,500 NOK (כ-$250)

מדיניות ביטול

 • עד 61 יום לפני היציאה – 15% מעלות הטיול.
 • 60 עד 31 יום לפני היציאה – 35% מעלות הטיול.
 • 30 ימים או פחות לפני היציאה – 70% מעלות הטיול.