Hiking Lofoten

איי לופוטן ממוקד

 • בחר גודל טקסט A A
print הדפס
המסלול מתמקד באיים המפורסמים ביותר של נורווגיה, הידועים בנופים הייחודיים שלהם - פסגות מושלגות היוצאות היישר מהים בדרמטיות, כפרי דייגים וחופים מרהיבים.

יום 1: נחיתה בסבולבאר

נחיתה בסבולוואר, ואיסוף הרכב בשדה התעופה. בהתאם לשעת נחיתה, אולי יהיה לכם זמן כבר היום להתחיל לראות את העיירה והאיזור. סבולבאר (Svolvaer) היא בירת איי לופוטן, ומהווה את המרכז התרבותי, מסחרי ומנהלי של האיים. מעבר לכך העיירה מושכת אליה לאורך השנים אמנים רבים, וניתן למצוא בה מספר מפתיע של גלריות. מכאן ניתן לצאת במעבורות לאיים שונים בלופוטן, ולרוב הסיורים והאטרקציות שיש לאיים להציע. ישנם גם מסלולי הליכה מסביב לעיר עם…קראו עוד

נחיתה בסבולוואר, ואיסוף הרכב בשדה התעופה. בהתאם לשעת נחיתה, אולי יהיה לכם זמן כבר היום להתחיל לראות את העיירה והאיזור.
סבולבאר (Svolvaer) היא בירת איי לופוטן, ומהווה את המרכז התרבותי, מסחרי ומנהלי של האיים. מעבר לכך העיירה מושכת אליה לאורך השנים אמנים רבים, וניתן למצוא בה מספר מפתיע של גלריות. מכאן ניתן לצאת במעבורות לאיים שונים בלופוטן, ולרוב הסיורים והאטרקציות שיש לאיים להציע. ישנם גם מסלולי הליכה מסביב לעיר עם נופים מרשימים מאוד. תוכלו לשוטט ברחובות העיירה בין בתי העץ האדומים, לצאת להליכה מסביב לה ולאכול ארוחת ערב באחת המסעדות.
לינה בסבולבאר.

Lofoten islands

יום 2: שיט לטרולפיורד

טרולפיורד (Trollfjord) נראה כינוי שמתאים לתחושה החזקה והסוחפת שמקבלים בכניסה לפיורד. מפואר, מרשים ועוצמתי להיות בשיט בטרולפיורד מתחת להרים הנישאים שמאיימים מעל וצוללים עמוק לתוך הפיורד. הפתח של טרולפיורד הוא רק 100 מ' רוחב עם הרים של למעלה מ-1000 מ' בצידיו. לאחר שעוברים בפתח הצר, הנוף נפתח ואתם מתוגמלים בנופים ירוקים שופעים ב-360 מעלות מסביב. זהו ללא ספק אחד הפיורדים המרשימים ביותר של נורבגיה. טרולפיורד נגיש רק באמצעות סירה או…קראו עוד

טרולפיורד (Trollfjord) נראה כינוי שמתאים לתחושה החזקה והסוחפת שמקבלים בכניסה לפיורד. מפואר, מרשים ועוצמתי להיות בשיט בטרולפיורד מתחת להרים הנישאים שמאיימים מעל וצוללים עמוק לתוך הפיורד. הפתח של טרולפיורד הוא רק 100 מ' רוחב עם הרים של למעלה מ-1000 מ' בצידיו. לאחר שעוברים בפתח הצר, הנוף נפתח ואתם מתוגמלים בנופים ירוקים שופעים ב-360 מעלות מסביב. זהו ללא ספק אחד הפיורדים המרשימים ביותר של נורבגיה.

טרולפיורד נגיש רק באמצעות סירה או טיול רגלי של 10 ק"מ על פני ההרים, ואנחנו כמובן נבחר באפשרות הימית. יוצאים מסבולוואר, והמדריכים על הספינה השקטה ישתפו את סיפוריהם ומידע על הטבע, ההיסטוריה והתרבות המקומית לאורך הדרך. אם התנאים יאפשרו, הצוות יפרוס את המל"ט התת-מימי שלו כדי לחקור את העולם מתחת לפני המים בתקווה לפגוש כמה מהדגים שהיו עורק ההצלה וההכנסה לקהילות כמו סבולבר והפכו את איי לופוטן למפורסמים. תעברו ליד בתים מנוקדים לאורך הדרך עם היסטוריה נורווגית טיפוסית מפתיעה שיחלקו המדריכים, ואם תסתכלו בשמיים תוכלו לראות עיטם (עיט+ים) לבן זנב, עוף דורס ענק ומרשים ביותר החי באזור האיים. אם תזכו לראות אותו צד דג היישר מהמים זו באמת חוויה בלתי נשכחת.

לינה בסבולוואר.

Sailing in Trollfjorden

יום 3: שיט דיג

למרות שהאיים הפכו למוקד תיירותי בשנים האחרונות, כלכלת האזור עדיין מתבססת קודם כל על דיג, שכן זהו אחד האזורים העשירים בעולם מבחינת דגה. הדבר ניכר עד היום באורח החיים של המקומיים, במתקני הענק המסורתיים לייבוש דגים הפזורים באיים, ובאווירה של המקום. כדי להכיר יותר את התרבות המקומית, תתחילו את היום בשיט דיג עם דייגים מקומיים, שיראו לכם (ויאפשרו לכם להתנסות בעצמכם) כיצד דגים דגים באיי לופוטן. לאחר מכן יהיה לכם…קראו עוד

למרות שהאיים הפכו למוקד תיירותי בשנים האחרונות, כלכלת האזור עדיין מתבססת קודם כל על דיג, שכן זהו אחד האזורים העשירים בעולם מבחינת דגה. הדבר ניכר עד היום באורח החיים של המקומיים, במתקני הענק המסורתיים לייבוש דגים הפזורים באיים, ובאווירה של המקום. כדי להכיר יותר את התרבות המקומית, תתחילו את היום בשיט דיג עם דייגים מקומיים, שיראו לכם (ויאפשרו לכם להתנסות בעצמכם) כיצד דגים דגים באיי לופוטן.
לאחר מכן יהיה לכם זמן לצאת מסבולבאר לחקור את הטבע והכפרים מסביב.

לינה בסבולבאר.

 

svolvaer

יום 4: טיול באיי לופוטן

היום תתחילו את המסע בין איי לופוטן – שרשרת איים שחיים בה מעט תושבים מקומיים, ומגיעים (יחסית) הרבה תיירים בחודשי הקיץ. את האיים מחברים גשרים ומנהרות הפרוסים לאורכו של כביש E10, דרך הנוף הלאומית של איי לופוטן. נסיעה רצופה על כביש זה מסבולוואר ועד לכפר A (כן כן, זה השם) שבקצה האיים אורכת שעתיים וחצי בלבד, אך יש כל כך הרבה מה לראות ולעשות לאורך הדרך ולכן נקדיש לטיול באיים…קראו עוד

היום תתחילו את המסע בין איי לופוטן – שרשרת איים שחיים בה מעט תושבים מקומיים, ומגיעים (יחסית) הרבה תיירים בחודשי הקיץ. את האיים מחברים גשרים ומנהרות הפרוסים לאורכו של כביש E10, דרך הנוף הלאומית של איי לופוטן. נסיעה רצופה על כביש זה מסבולוואר ועד לכפר A (כן כן, זה השם) שבקצה האיים אורכת שעתיים וחצי בלבד, אך יש כל כך הרבה מה לראות ולעשות לאורך הדרך ולכן נקדיש לטיול באיים שלושה ימים.
מכביש E10 יש הרבה דרכים צדדיות שמובילות אל חופים קסומים וכפרי דייגים ציוריים, אשר תושביהם מתבססים על דיג גם בהווה. ישנם אינספור מסלולי הליכה מדהימים, המביאים אתכם אל הפסגות המשוננות בקרבת החוף, ומאפשרים לכם לצפות בנוף הייחודי מגובה רב.

בסוף היום תגיעו אל העיירה לקנס (Leknes), שם תלונו בשני הלילות הבאים.

Hiking in Lofoten, Norway

יום 5: לקנס וסביבתה

היום יש לכם זמן לחקור את האיים, בנסיעות בכבישים הצדדיים אל החופים, במסלולי ההליכה הרבים, ובכפרי הדייגים הציוריים לאורך הדרך. אחד המסלולים המפורסמים ביותר באיי לופוטן הוא הטרק להר מנן (Mannen), מסלול די קצר שמביא אתכם עד לפיסגה, ממנה נשקף נוף מרהיב של חוף הוקלנד (Haukland) וההרים המשוננים סביבו. אם תבחרו שלא לעלות במסלול הזה שווה להגיע לחוף הוקלנד, אחד החופים היפים באיי לופוטן. מסלול שווה נוסף נקרא רייטן (Ryten),…קראו עוד

היום יש לכם זמן לחקור את האיים, בנסיעות בכבישים הצדדיים אל החופים, במסלולי ההליכה הרבים, ובכפרי הדייגים הציוריים לאורך הדרך. אחד המסלולים המפורסמים ביותר באיי לופוטן הוא הטרק להר מנן (Mannen), מסלול די קצר שמביא אתכם עד לפיסגה, ממנה נשקף נוף מרהיב של חוף הוקלנד (Haukland) וההרים המשוננים סביבו. אם תבחרו שלא לעלות במסלול הזה שווה להגיע לחוף הוקלנד, אחד החופים היפים באיי לופוטן. מסלול שווה נוסף נקרא רייטן (Ryten), והוא משקיף אל החוף הקסום קבאלביקה (Kvalvika). למיש מעדיף לוותר על העלייה הלא קלה, שווה להגיע לחוף עצמו, הנחשב לחוף היפה ביותר באיי לופוטן.

בכדי להכיר את התרבות וההיסטוריה המקומית של האיים, מומלץ להגיע לנוספיורד (Nusfjord), כפר דייגים עתיק שהשתמר באופן כמעט מושלם, והוא מתפקד כמעין מוזאון חי.

לינה בלקנס.

Midnight sun, Lofoten Jørn

יום 6: לקנס לריינה

כפי שכבר הבנתם, טיול לאיי לופוטן לא שלם בלי מסלול הליכה אחד או שניים. היום אנחנו ממליצים על הטרק המפורסם ביותר באיי לופוטן – ריינברינגן (Reinebringen). המסלול לא ארוך, אך מאוד תלול, ולכן דרוש כושר גופני בסיסי כדי לטפס לפסגה. הנופים כל כך יפים, עם איים פזורים סביב שנראים כאילו הם פסגות של רכס הרים שהוצף. מחזה נדיר ומיוחד. אם אתם מעדיפים מסלול שדורש פחות מאמץ, מומלץ ללכת את המסלול…קראו עוד

כפי שכבר הבנתם, טיול לאיי לופוטן לא שלם בלי מסלול הליכה אחד או שניים. היום אנחנו ממליצים על הטרק המפורסם ביותר באיי לופוטן – ריינברינגן (Reinebringen). המסלול לא ארוך, אך מאוד תלול, ולכן דרוש כושר גופני בסיסי כדי לטפס לפסגה. הנופים כל כך יפים, עם איים פזורים סביב שנראים כאילו הם פסגות של רכס הרים שהוצף. מחזה נדיר ומיוחד. אם אתם מעדיפים מסלול שדורש פחות מאמץ, מומלץ ללכת את המסלול שנחשב לאח הקטן של ריינברינגן, ונקרא Tindstinden. הנופים דומים וההליכה קלה יותר. יש לכם זמן לעצור בנקודות תצפית, ללכת על החול הרך בחופים ופשוט להתבונן בנחת מהנופים היפים. אם אתם כאן בספטמבר, זה זמן טוב לראות את הזוהר הצפוני מאחד החופים.

לינה בריינה (Reine).

Lofoten hiker, Norway

יום 7: ריינה לסבולבאר

היום תחזרו לסבולבאר דרך כביש E10. זו ההזדמנות שלכם לעצור לאורך הדרך במקומות שאתם לא רוצים לפספס. יהיה לכם זמן גם למסלול הליכה, ולבקור באחד מהכפרים בצידי הדרך.

לינה בסבולבאר.

היום תחזרו לסבולבאר דרך כביש E10. זו ההזדמנות שלכם לעצור לאורך הדרך במקומות שאתם לא רוצים לפספס. יהיה לכם זמן גם למסלול הליכה, ולבקור באחד מהכפרים בצידי הדרך.

לינה בסבולבאר.

Lofoten, Norway

יום 8: טיסה מסבולבאר לישראל

זהו, הגענו ליום האחרון של הטיול. בהתאם לשעת הטיסה תוכלו אולי עוד להספיק לראות קצת את העיירה. חוזרים הביתה עם הרבה זכרונות וסיפורים לספר…

זהו, הגענו ליום האחרון של הטיול. בהתאם לשעת הטיסה תוכלו אולי עוד להספיק לראות קצת את העיירה. חוזרים הביתה עם הרבה זכרונות וסיפורים לספר…

Hamnøy, Lofoten

טיול באיי לופוטן גורם לך להרגיש שאתה בעולם אחר. הנופים כל כך יוצאי דופן, והתרבות השתמרה כאילו הזמן עמד מלכת. כפרי דייגים אותנטיים בצבעי אדום מסורתי, אווירת הדיג שורה מסביב, בשלווה האופיינית לנורבגים. הפיורדים עמוקים ודרמטיים, ואינספור שבילי ההליכה יאפשרו לכם להגיע לתצפיות על שלל ההרים והחופים המרהיבים שיש לאיי לופוטן להציע. המיקום המרוחק מצפון לחוג הארקטי מעניק לכם את ההזדמנות לראות את הזוהר הצפוני (מחזה באמת בלתי נשכח) מסוף אוגוסט ועד אמצע אפריל, ואת 'שמש חצות' בקיץ.

המסלול עובר בין כל האיים המרכזיים המרכיבים את איי לופוטן, ומאפשר לכם לחוות את הנוף מהרכב (דרך כבישי נוף מדהימים), דרך מסלולי ההליכה, ובאמצעות שיט למקומות שאפשר להגיע אליהם רק דרך הים. סיכוי לא רע שבמהלך שיט לטרולפיורד תזכו לצפות בעיט ים (העיט הגדול בעולם) צולל אל פני המים ועולה חזרה עם דג בין טפריו. מחזה נדיר שלא תשכחו. לבסוף, תצאו קצת צפונה לאנדנס (Andenes), שם תזכו לראות לוויתנים בבית הגידול הטבעי שלהם.

אז מה כלול?

 • נהיגה עצמית ברכב שכור בכבישי נוף עם נופים עוצרי נשימה.
 • שיט לטרולפיורד (Trolfjord), מלך הפיורדים של איי לופוטן.
 • יציאה לדיג מסורתי עם מקומיים בסירת דיג (את מה שתדוגו תוכלו לאכול אח"כ).
 • שיט לצפייה בלוויתנים בספינה קטנה, באזור אנדנס.
 • סיור קיאקים מודרך בין איים ומפרצונים.
 • צפייה בשמש חצות מהסירה. ים והרים מסביב – חוויה עוצמתית ביותר (בעונה המתאימה צפייה בזוהר הצפוני).

 

עדיין לא בטוחים?

אל תהססו ליצור איתנו קשר. נשמח לשמוע ממכם ולעזור לכם לבחור את המסלול הנכון.

לא לדאוג, אנחנו נחמדים. תרגישו בנוח.

מחיר שירותי הקרקע

 • החל מ-$2,600 USD לאדם בחדר זוגי.
 • מקדמה: 15% מעלות הטיול.
 • המיסים המקומיים כלולים במחיר.

תחשיב הטיול כולל

לינה

 • 7 לילות בבתי מלון, לודג'ים, בקתות בסגנון צימר או B&B.
 • כסטנדרט, הלינות אינן כוללות את ארוחת הבוקר (אם כי לפעמים חלקן כן כוללות). ברוב המקרים תהיה מסעדה במלון או צמוד אליו, אבל עלות ארוחת הבוקר אינה נכללת בעלות הלינה ולכן יש לשלם אותה בנפרד.
 • שימו לב: עקב הביקוש הרב והיצע החדרים המצומצם בנורבגיה, אין ביכולתנו להבטיח מקומות לינה / סוגי חדרים ספציפיים עד שלב ביצוע ההזמנות וקבלת האישורים בפועל. החדרים אינם מוחזקים עבורכם לפני ההרשמה ותשלום המקדמה.
 • שעת הכניסה והיציאה לחדרי המלון הינה בהתאם לנהלים הנהוגים בבתי המלון. אין לנו אפשרות להתחייב שהחדרים יהיו זמינים מיד עם הגעתכם למלון, או שתוכלו לבצע יציאה מאוחרת (Late Check Out) ביחס לשעות הנהוגות בבית המלון. ברוב המקרים המלונות ינסו לסייע במה שאפשר אבל זה לא משהו שאפשר להתחייב עליו, וזה יהיה ביניכם לבינם.

תחבורה

 • רכב שכור למשך 8 ימים בדרגת Midsize (רכב מסוג Toyota Corolla או דגם דומה). כולל קילומטרים ללא הגבלה, ביטוח נזק הכולל החזר השתתפות עצמית מלא, ביטוח צד ג' עד $200,000, מסים ועמלות מקומיים.
 • נהגים נוספים: ניתן להוסיף בעלות של $40 לכל התקופה (לכל נהג).

סיורים ופעילויות

 • שיט נופי לטרולפיורד בספינה שקטה (סה"כ 3.5 שעות)
 • סיור צפייה בלוויתנים + כניסה למרכז הלוויתנים באנדנס (סה"כ 3-5 שעות)
 • יציאה לדיג מסורתי בהובלת דייג מקומי (סה"כ 3 שעות)
 • סיור קיאקים מודרך מ-Ballstad בין איים ומפרצים (סה"כ 3 שעות)
 • שיט צפייה בשמש חצות (סה"כ 3.5 שעות)
 • נהיגה עצמית בכבישי נוף הנחשבים ליפים בעולם

תחשיב הטיול אינו כולל

 • טיסות (בינלאומיות ופנימיות)
 • עלויות דלק לרכב
 • מעבורות וכבישי אגרה
 • טיפים למדריכים ולנותני שירות מקומיים
 • כניסה לאתרים אופציונליים: רכבלים, מוזיאונים וכו'
 • כלכלה וארוחות (לרבות ארוחת בוקר)
 • סיורים אופציונליים שהוצעו בתיאור התכנית
 • כל מה שלא פורט תחת "כלול בתחשיב"

מדיניות ביטול

 • עד 61 יום לפני היציאה – 15% מעלות הטיול.
 • 60 עד 31 יום לפני היציאה – 35% מעלות הטיול.
 • 30 ימים או פחות לפני היציאה – 70% מעלות הטיול.