Trolltunga

נורבגיה למיטיבי לכת

 • בחר גודל טקסט A A
print הדפס
נורווגיה היא גן עדן למטיילים. יש אינספור שבילי הליכה, והמסלול הזה יביא אתכם לאלו הנחשבים ליפים ביותר בעולם. אם אתם אוהבים ללכת בטבע ורוצים את האתגר - זה בשבילכם.

יום 1: נחיתה באוסלו

נוחתים באוסלו ושוכרים רכב בשדה התעופה. בהתאם לשעת הנחיתה יש קצת זמן להעביר בעיר (כמובן שאם אתם יכולים ורוצים להוסיף עוד יום זה מומלץ). אוסלו היא עיר הבירה של נורבגיה, והיא העיר המאוכלסת ביותר במדינה. וכמו כל עיר בירה נמצאים בה כל מוסדות המדינה המרכזיים כמו הפרלמנט, ממשלת נורווגיה ואפילו ארמון המלוכה. מצד שני, כשתשוטטו ברחובות אוסלו, לא תרגישו כמו באחת מערי הבירה האירופיות הסואנות והרועשות, אלא יותר כמו עיירה…קראו עוד

נוחתים באוסלו ושוכרים רכב בשדה התעופה. בהתאם לשעת הנחיתה יש קצת זמן להעביר בעיר (כמובן שאם אתם יכולים ורוצים להוסיף עוד יום זה מומלץ).

אוסלו היא עיר הבירה של נורבגיה, והיא העיר המאוכלסת ביותר במדינה. וכמו כל עיר בירה נמצאים בה כל מוסדות המדינה המרכזיים כמו הפרלמנט, ממשלת נורווגיה ואפילו ארמון המלוכה. מצד שני, כשתשוטטו ברחובות אוסלו, לא תרגישו כמו באחת מערי הבירה האירופיות הסואנות והרועשות, אלא יותר כמו עיירה נורבגית גדולה. יש בעיר שילוב נהדר של עירוניות מודרנית ברמה הגבוהה ביותר, יחד עם שלווה ופסטורליות האופייניים לחיי הנורווגים. יחד עם המוזאונים, שלל המסעדות והברים, ברחבי העיר וסביבה יש אזורים ירוקים, נהרות, וכמובן הפיורד עליו יושבת העיר.

בהתא לשעה בה תנחתו, יהיה לכם זמן לעשות קניות (שלא תחזרו בלי מתנה), או לבקר באחד המוזאונים הנהדרים, הגלריות המרשימות או המסעדות ברמה העולמית שיש לעיר להציע.

יש שפע של דברים לעשות ולראות באוסלו (אי אפשר להספיק הכל ביום אחד), ואנחנו נמליץ על כמה מהם: פארק הפסלים ויגלנד, מרכז נובל לשלום, טירת אקרשוס, מוזאון הספנות הויקינגית, מוזאון מונק (Munch), מוזאון הפולקלור, מוזאון קון טיקי, מוזאון הסקי הולמנקולן (Holmenkollen), הקתדרלה המרכזית, ועוד. בכל מקרה מומלץ לשוטט על טיילת אקר בריגה (Aker Brygge) מבניין האופרה לאורך הפיורד, וללכת ברחוב המרכזי קארל יוהאן (Karl johans gate) בין החנויות והמסעדות הרבות.

לינה באוסלו.

Reinhard

יום 2: אוסלו לינדסהיים

מאוסלו תצאו צפונה על כביש E16, כאשר הנוף בהתחלה די אורבני, ומתחלף לאיטו לנוף נורווגי כפרי טיפוסי עם בתי עץ צבעוניים, שדות חקלאיים, אגמים ויערות. כשתגיעו לfagernes תפנו לכביש 51, שהוא אחד מ18 דרכי הנוף הלאומיות של נורווגיה. תתחילו לעלות בגובה עם הכביש ולאט לאט יתגלה בפניכם הטבע המופלא שהארץ הזו התברכה בו. כביש 51 עובר לאורך הגבול המזרחי של שמורת יוטנהיימן (Jotunheimen), ממלכת הטרקים והפסגות הגבוהות של נורבגיה. ההרים…קראו עוד

מאוסלו תצאו צפונה על כביש E16, כאשר הנוף בהתחלה די אורבני, ומתחלף לאיטו לנוף נורווגי כפרי טיפוסי עם בתי עץ צבעוניים, שדות חקלאיים, אגמים ויערות. כשתגיעו לfagernes תפנו לכביש 51, שהוא אחד מ18 דרכי הנוף הלאומיות של נורווגיה. תתחילו לעלות בגובה עם הכביש ולאט לאט יתגלה בפניכם הטבע המופלא שהארץ הזו התברכה בו. כביש 51 עובר לאורך הגבול המזרחי של שמורת יוטנהיימן (Jotunheimen), ממלכת הטרקים והפסגות הגבוהות של נורבגיה. ההרים הגבוהים ביותר בכל ארצות סקנדינביה נמצאים שם, ויש אינספור מסלולים יפהפיים. הנוף נראה כאילו מעולם אחר, עם קרחוני ענק, מרחבים אלפיניים שנראים כאילו אין להם סוף, מפלים עוצמתיים, והרים תלולים ודרמטיים. שווה לעצור מדי פעם, להתבונן, ללכת קצת ולהתפעל.

תסיימו את הנסיעה בינדסהיים (Gjendesheim), כפר קטנטן בו שוהים בד"כ מטיילים המגיעים כדי ללכת את הטרק שתלכו מחר – בסגן (Besseggen ridge).

 

 

Valdresflya

יום 3: טרק הבסגן

היום תלכו במסלול שנחשב לאחד היפים ביותר בעולם (ולגמרי בצדק) – טרק הבסגן. ניתן לעשות אותו בכמה דרכים, ואנחנו ממליצים על הדרך שרוב האנשים שבוחרים בה: לעלות על מעבורת מינדסהיים לממרובו (Memurubu), ולהתחיל ללכת משם חזרה לינדסהיים. אתם תתחילו בעלייה תלולה (400 מטר הפרש גבהים) עד שתגיעו לקו הרכס. כבר באמצע הדרך בערך ייפתח בפניכם הנוף המדהים לאגם ינדה (Gjende), וקצת לאחר מכן גם ייחשף אגם בסווטנט (Besvatnet). לראות את…קראו עוד

היום תלכו במסלול שנחשב לאחד היפים ביותר בעולם (ולגמרי בצדק) – טרק הבסגן. ניתן לעשות אותו בכמה דרכים, ואנחנו ממליצים על הדרך שרוב האנשים שבוחרים בה: לעלות על מעבורת מינדסהיים לממרובו (Memurubu), ולהתחיל ללכת משם חזרה לינדסהיים. אתם תתחילו בעלייה תלולה (400 מטר הפרש גבהים) עד שתגיעו לקו הרכס. כבר באמצע הדרך בערך ייפתח בפניכם הנוף המדהים לאגם ינדה (Gjende), וקצת לאחר מכן גם ייחשף אגם בסווטנט (Besvatnet). לראות את שני האגמים האלה במקביל, יחד עם ההרים הענקיים של השמורה זה מחזה מרהיב. קשה לדמיין נוף יפה יותר מזה. באמת יפהפה. אתם תתפתו לעצור כל כמה דקות להסתכל על הנוף כי אי אפשר שלא. תלכו על קו הרכס בעליות וירידות על תוואי סלעי, כאשר יהיו חלקים שעשויים להיות עם רוחות די חזקות. לאורך כל הדרך עד שתגיעו לירידה שבסוף, יהיו הזדמנויות לעצור בצד ולהסתכל על הנוף, כל פעם מזווית קצה שונה. בסוף תהיה ירידה די תלולה למטה חזרה לינדסהיים, שם תלונו הלילה.

סך הכל המסלול הוא 15.4 קילומטר עם הפרשי גבהים של כ-1150 מטר, ולוקח כ7-8 שעות הליכה.

 

Besseggen hike, Norway

יום 4: ינדסהיים לאנדלסנס

תהיה היום נסיעה ארוכה ויפה (כ5 שעות במסלול שאנחנו ממליצים. ניתן לקצר קצת) צפון מערבה עד לאנדלסנס, פנינת טיולי הטבע של נורבגיה. מינדסהיים תחזרו לכביש 51 ותסעו דרך נופיו המרשימים עד הכפר Randen והאגם שלצידו, שם תעלו על כביש 15 מערבה. בדרך מומלץ לעצור בלום (Lom), עיירה מרכזית באיזור, בה יש את מוזאון ההרים הנורווגי (Norwegian mountain center). במוזאון תוכלו לצפות בממצאים ארכיאולוגיים מהאיזור וללמוד על ההיסטוריה והתרבות של חבל…קראו עוד

תהיה היום נסיעה ארוכה ויפה (כ5 שעות במסלול שאנחנו ממליצים. ניתן לקצר קצת) צפון מערבה עד לאנדלסנס, פנינת טיולי הטבע של נורבגיה.

מינדסהיים תחזרו לכביש 51 ותסעו דרך נופיו המרשימים עד הכפר Randen והאגם שלצידו, שם תעלו על כביש 15 מערבה. בדרך מומלץ לעצור בלום (Lom), עיירה מרכזית באיזור, בה יש את מוזאון ההרים הנורווגי (Norwegian mountain center). במוזאון תוכלו לצפות בממצאים ארכיאולוגיים מהאיזור וללמוד על ההיסטוריה והתרבות של חבל הארץ הזה. כשתפנו מכביש 15 לכביש 63 תראו את המצוקים המרשימים, עם האגממים והמפלים מכל עבר. אחרי זמן לא רב ייפתח הנוף אל מלך הפיורדים, הלא הוא גייראנגר (Geirangerfjord). כנראה שראיתם לפחות פעם בחיים תמונה שלו בשומר מסך או בגלויה, אך על זה נאמר כי אין טוב ממראה עיניים. מצוקי הסלע האדירים המיתמרים משני צידי הפיורד יוצרים תחושה כאילו מסתכלים על ציור. מראה אוטופי לגמרי, וברור לגמרי למה הוא נבחר לאחד מאתרי המורשת של אונסק"ו. אם תרצו תוכלו לעלות עד לתצפית הגבוהה ביותר הנמצאת בהר דלסניבה (Dalsnibba) בתמורה לתשלום, אך לאורך הדרך עד לגיירנגר יהיו הרבה נקודות תצפית שאפשר לעצור בהן ולהתפעל מהנוף (ולצלם כמובן).

לאחר שתרדו עד הפיורד, תמשיכו צפונה לאורכו עד שתתחילו לעלות בסרפנטינות אל עבר Ørnesvingen, נקודת תצפית מצוינת המשקיפה על הפיורד, ככה שתוכלו לראות את גייראנגר מזווית נוספת. תמשיכו בנסיעה צפונה על כביש 63, תעלו על המעבורת מEidsdal לLinge, ותצפינו עוד עד שתגיעו לדרך הטרולים המפורסמת (Trollstigen). אחד המקומות המתויירים ביותר בנורבגיה כולה. בנקודת התצפית על דרך הטרולים (אין באמת קשר לטרולים, שהם חלק מתרבות האגדות הנורווגית), תוכלו לראות יפה מאוד בין הפסגות התלולות את הפיתולים הרבים של הכביש, שהוא פלא הנדסי מרשים ביותר. בסיום תגיעו אל אנדלסנס (Andalsnes), שם תלונו בשני הלילות הבאים.

אנדלסנס (Andalsnes) היא עיירה היושבת על פיורד הנקרא רומסדלספיורד (Romsdalsfjord). העיירה מציעה מגוון כה רחב של מסלולי הליכה בסביבתה, וממקומת בין נופים כה יפים, ועל כן היא הרוויחה את כינוייה 'בירת הטיפוס של נורווגיה'. ישנם אינספור מסלולי הליכה, והמפורסם מכולם הוא מסלול רומסדלסגן (Romsdalseggen).

Geirangerfjorden from Skageflå

יום 5: טרק רומסדלסגן

פיורדים, הרים ומפלים בכל מקום אליו תסתכלו – מסלול רומסדאלסגן (Romsdalseggen) באנדלסנס מציע נופים שיותירו אתכם בהשתאות. כמו הבסגן, גם המסלול הזה הוא חד כיווני, רק שהפעם במקום לקחת מעבורת ניקח אוטובוס תחילה. ואנחנו ממליצים לעשות אותו באופן הבא: מאנדלסנס קחו את האוטובוס הייעודי לתחילת המסלול.כשתצאו מהחניון ב-Venjedalen תתחילו בעלייה מתונה עד שתגיעו לרמה קטנה. זהו החלק הקל ביותר בטיול רומסדלסגן, עלייה של 400 מטר ב-2.4 הקילומטרים הראשונים. הקילומטר הבא…קראו עוד

פיורדים, הרים ומפלים בכל מקום אליו תסתכלו – מסלול רומסדאלסגן (Romsdalseggen) באנדלסנס מציע נופים שיותירו אתכם בהשתאות.

כמו הבסגן, גם המסלול הזה הוא חד כיווני, רק שהפעם במקום לקחת מעבורת ניקח אוטובוס תחילה. ואנחנו ממליצים לעשות אותו באופן הבא: מאנדלסנס קחו את האוטובוס הייעודי לתחילת המסלול.כשתצאו מהחניון ב-Venjedalen תתחילו בעלייה מתונה עד שתגיעו לרמה קטנה. זהו החלק הקל ביותר בטיול רומסדלסגן, עלייה של 400 מטר ב-2.4 הקילומטרים הראשונים. הקילומטר הבא יהיה תלול הרבה יותר, עד שתגיעו לקו הרכס, המפריד בין שני עמקים: Romsdalen במערב, וErstaddalen במזרח. וההליכה לאורכו היא עם עליות וירידות רבות, כאשר הנופים מסביב כל כך עוצמתיים. העמק בצבעי ירוק בוהק, כאשר נהר הראומה (Rauma) בצבעי הטורקיז זורם בפיתולים דרכו.

בחלקים מסוימים השביל הופך צר מאוד עם דרופ של כמה מאות מטרים משני הצדדים. אם אתם מפחדים מגבהים עשוי להיות לכם מאתגר. שרשראות הוצבו בחלקים התלולים ביותר כדי לעזור למטיילים לעבור. הרומסדלהורן (Romsdalhorn) בצורת משולש והצניחה העצומה של הטרולווגן (Trollvegen) – המצוק האנכי הגבוה ביותר באירופה, הם הנופים המרשימים ביותר לאורך הטיול הזה. במהלך החלק האחרון, תקבלו גם נוף פנורמי של אנדלסנס Åndalsnes והאיספורד, ואפשר לראות אפילו את מולדה והאוקיינוס במערב. חגיגה אמיתית לעיניים. המסלול מסתיים ממש באנדלסנס, כך שתוכלו ללכת עד המלון.

המסלול הוא סך הכל 9.34 קילומטר, עם 912 מטר עלייה ו612 ירידה, ולוקח בד"כ כ7-8 שעות הליכה.

 

Romsdalseggen, Norway

יום 6: אנדלסנס ללואן

תצאו מערבה ותיסעו לאורך רומסדלספיורד עד וסטנס (Vestnes), שם תעלו על כביש E39 דרומה. לאחר נסיעה לא ארוכה דרך ההרים תגיעו אל פיורד נוסף – סטורפיורד (Storfjord). תיסעו לאורכו עד שתגיעו למעבורת אל סטרנדה (Stranda). אם תרצו, תוכלו לנסוע 7 דקות מחוץ למסלול אל הרכבל של סטרנדה, ולעלות לראות את הנוף המרשים מגובה 1042 מטר. בכל מקרה ממשיכים דרומה על כביש 60, בדרך עוברים בהלסילט (Hellesylt), היושבת על אותו הפיורד…קראו עוד

תצאו מערבה ותיסעו לאורך רומסדלספיורד עד וסטנס (Vestnes), שם תעלו על כביש E39 דרומה. לאחר נסיעה לא ארוכה דרך ההרים תגיעו אל פיורד נוסף – סטורפיורד (Storfjord). תיסעו לאורכו עד שתגיעו למעבורת אל סטרנדה (Stranda). אם תרצו, תוכלו לנסוע 7 דקות מחוץ למסלול אל הרכבל של סטרנדה, ולעלות לראות את הנוף המרשים מגובה 1042 מטר.

בכל מקרה ממשיכים דרומה על כביש 60, בדרך עוברים בהלסילט (Hellesylt), היושבת על אותו הפיורד של גיירנגר. כשתגיעו לכביש E39 תעלו עליו דרומה, עד שתגיעו אל הפיורד נורדפיורד (Nordfjord) היפהפה. סעו לאורכו מזרחה עד ללואן (Loen). יש המון מה לעשות באזור לואן (אם יש לכם את הזמן מומלץ להעביר פה יותר מיומיים). אינספור מסלולי הליכה בהרים, רכבל ועוד. במסלול הזה כלולה טיסת נוף ושיט בקיאק בפיורד או באגם לובטנט (Lovatnet) הסמוך לכפר (ניתן להחליף לשיט בסירה אם מעדיפים).

לינה בלואן

 

 

Rampestreken - Nesaksla - Romsdalen

יום 7: לואן לסונדל

אחרי שראיתם את הנופים של נורווגיה מהיבשה ומהים (על גבי המעבורות לאורך הדרך), הגיע הזמן לחוות את זה מהאוויר. היום בבוקר תצאו לטיסת נוף באורך 60 דקות, מעל נופים מגוונים. לראות את הקרחונים, הפיורדים וההרים ממעוף הציפור זו חוויה באמת מיוחדת ובלתי נשכחת. תוכלו תוך מספר דקות לעבור מעל עשרות פסגות תלולות, אגמי טורקיז נוצצים, מפלים ומה לא. אתם תעברו מעל קרחון יוסטדאל, מלך הפיורדים – גיירנגר, ותראו בנוף את…קראו עוד

אחרי שראיתם את הנופים של נורווגיה מהיבשה ומהים (על גבי המעבורות לאורך הדרך), הגיע הזמן לחוות את זה מהאוויר. היום בבוקר תצאו לטיסת נוף באורך 60 דקות, מעל נופים מגוונים. לראות את הקרחונים, הפיורדים וההרים ממעוף הציפור זו חוויה באמת מיוחדת ובלתי נשכחת. תוכלו תוך מספר דקות לעבור מעל עשרות פסגות תלולות, אגמי טורקיז נוצצים, מפלים ומה לא. אתם תעברו מעל קרחון יוסטדאל, מלך הפיורדים – גיירנגר, ותראו בנוף את ההרים ('האלפים' המקומיים) סביב אנדלסנס. טיסת נוף במסוק מאפשרת לכם להגיע למקומות שאין גישה אליהם בכל דרך אחרת, ולכן זו הדרך הכמעט-יחידה עבור המבקר המזדמן לחוות את הנופים המדהימים בחלקים הפנימיים של השמורות. לאחר מכן תצאו לשיט בקיאק, שזו דרך שונה ומיוחדת לחוות את הפיורדים, ממש מגובה המים. חוויה מאוד עוצמתית. אגם לובאטנט נחשב לאחד היפים בנורווגיה, עם הפסגות המושלגות סביבו, והמים בצבע הטורקיז כתוצאה מהפשרת הקרחון שממנו מגיעים המים לאגם. תוכלו להגיע (גם בנסיעה בכביש) עד תחילת הקרחון ולהתרשם מהגודל והיופי. אם אתם רוצים עוד מהקרחונים המופלאים האלה, אז שווה לנסוע לכיוון קרחון בריקסדל (Briksdalbreen), בנסיעה מדהימה, המביאה אתכם עד תחילת המסלול לקרחון (3 ק"מ), אותם ניתן ללכת ברגל או לעלות בג'יפון חשמלי בתוספת תשלום. הנופים יפים בכל מקרה, ותוכלו להגיע ממש עד האגם הקטן שלמרגלות הקרחון האדיר.

בלואן יש גם רכבל שמביא אתכם מהפיורד (גובה 0) עד לגובה 1011 מטר. הנופים על הנורדפיורד משגעים, ויש הרבה מסלולי טיול לעשות כשמגיעים למעלה. אם אתם רוצים חוויות קצת יותר אקסטרימיות אז הגעתם לגן עדן: מסלולי וייה פראטה, אומגה (זיפליין), רכיבה על אופניים, שיט בגלשן סאפ ועוד. בקיצור, מה שלא תעשו תצאו בטעם של עוד.

יש עוד שעתיים נסיעה היום אז חוזרים לדרכי הנוף המהפנטות של נורווגיה…

מלואן תיסעו מערבה לאורך הפיורד עד Utvik, שם תפנו לכיוון כביש E39. אחרי עלייה מפותלת תעברו דרך עמק מרהיב, כולו ירוק מחקלאות מקומית וטבע, נהר זורם לאורכו, ומעל קו העצים הפסגות המשוננות מיתמרות להן. כשתגיעו לSkei, עיירה קטנה היושבת על אגם Jolstravatnet, מומלץ לעצור להפסקה קצרה לשבת על שפת האגם. המשיכו דרום מערבה, ואז דרום מזרחה עד שתעלו על דרך נוף לאומית נוספת הנקראת Gaularfjellet, עם הרבה מקומות לעצור לאורך הדרך להתבונן בהרים, הנהרות והאגמים שיתגלו בפניכם. באיזשהו שלב ייפתח בפניכם נוף אל אחד הפיורדים העמוקים והארוכים (והיפים) בנורבגיה – סוגנפיורד (Sognefjord). סעו לאורכו עד לDragsvik, שם תעלו על מעבורת קצרצרה לHella, והמשיכו ליסוע לאורך הפיורד עד לסונדל (Sogndal), שם תלונו בשני הלילות הבאים.

לינה בסונדל.

 

Loen Skylift

יום 8: הליכה על קרחון יוסטדאל

היום כולו יוקדש לחוויה מיוחדת ונדירה שרק במקומות ספורים בעולם אפשר לחוות – טיול רגלי על קרחון. בנורווגיה יש המון קרחונים, והגדול מכולם הוא יווסטדלברין (Jostedalbreen), אשר אליו תגיעו בטיול מודרך דרך שלוחה שלו הנקראת Tunsbergdalsbreen, מרחק שעה נסיעה מסונדל (Sogndal). ללכת על קרחון מרגיש כמו לבקר בעולם אחר שבו בני אדם לא "אמורים" להיות. כל כך עוצמתי ללכת על גושי הקרח העצומים האלה, בין עמודי קרח ומערות קרח (כחולות!)…קראו עוד

היום כולו יוקדש לחוויה מיוחדת ונדירה שרק במקומות ספורים בעולם אפשר לחוות – טיול רגלי על קרחון. בנורווגיה יש המון קרחונים, והגדול מכולם הוא יווסטדלברין (Jostedalbreen), אשר אליו תגיעו בטיול מודרך דרך שלוחה שלו הנקראת Tunsbergdalsbreen, מרחק שעה נסיעה מסונדל (Sogndal).

ללכת על קרחון מרגיש כמו לבקר בעולם אחר שבו בני אדם לא "אמורים" להיות. כל כך עוצמתי ללכת על גושי הקרח העצומים האלה, בין עמודי קרח ומערות קרח (כחולות!) שאפשר לעבור בהן. במהלך הסיור יהיה ניתן לראות את הנוף הייחודי של הקרחון מקרוב: מפלים נעלמים, בריכות טורקיז צלולות וחריצי ענק תכלכלים שפוסלו ע"י זרימות נסתרות של מי הפשרה וכן עקב תזוזת הקרחון על גבי המסלע לאורך שנים. ההליכה על הקרח מתבצעת בעזרת דוקרני קרח לנעליים (Crampons) שיסופקו ע"י המדריכים המקצועיים, והיא אינה כרוכה במאמץ פיזי מיוחד מעבר לטיול רגלי רגיל (הסיור מתאים לבעלי כושר הליכה סביר ומעלה).

בסוף היום תחזרו לסונדאל ללינה.

Hiking in the blue ice cave Nigardsbreen

יום 9: סונדאל לטיסדל

מסונדאל תצאו דרום מערבה על כביש 5, עד שתפנו לדרך נוף לאומית נוספת – Aurlandsfjellet. הנופים מרהיבים, ובמיוחד התצפית בסופה (Stegastein) אל הפיורד אורלנדספיורד (Aurlandsfjord) עם מראות באמת עוצרי נשימה. לא להאמין שזה אמיתי. תיסעו לאורך הפיורד עד לפלאם (Flam), ואחרי 20 דקות נסיעה תגיעו אל הפיורד שבעיני רבים נחשב ליפה ביותר בנורבגיה (ובעולם) – נרויפיורד (Naeroyfjord), אשר בשל יופיו נבחר לרשימת אתרי המורשת של אונסק"ו (ניתן להוסיף שיט בפיורדים…קראו עוד

מסונדאל תצאו דרום מערבה על כביש 5, עד שתפנו לדרך נוף לאומית נוספת – Aurlandsfjellet. הנופים מרהיבים, ובמיוחד התצפית בסופה (Stegastein) אל הפיורד אורלנדספיורד (Aurlandsfjord) עם מראות באמת עוצרי נשימה. לא להאמין שזה אמיתי. תיסעו לאורך הפיורד עד לפלאם (Flam), ואחרי 20 דקות נסיעה תגיעו אל הפיורד שבעיני רבים נחשב ליפה ביותר בנורבגיה (ובעולם) – נרויפיורד (Naeroyfjord), אשר בשל יופיו נבחר לרשימת אתרי המורשת של אונסק"ו (ניתן להוסיף שיט בפיורדים הללו בתוספת תשלום). ממש ליד העיירה Gudvangen שיושבת על הפיורד נמצא הכפר הויקינגי Njardarheimr, אחד המקומות הטובים בנורווגיה ללמוד על התרבות הויקינגית. משם תצאו דרומה ולאחר כחצי שעה תעברו ליד מפל מרשים מאוד עם שם מעניין – Money Drop Waterfall. שווה לראות. לאחר מכן מגיעים לווס (Voss), שם ניתן לעשות ראפטינג מהנה מאוד (בתוספת תשלום. לא כלול בעלות החבילה).

תעלו על כביש 13 מזרחה עד שתגיעו לפיורד הגדול בנורווגיה – הארדנגרפיורד (Hardangerfjord) – ותחצו אותו דרך גשר Hardangerbrua (פלא הנדסי מדהים). זו חוויה מיוחדת. לאחר מכן עלו על כביש 7 מזרחה תגיעו אל המפל הפופולרי ביותר בנורווגיה – מפל וורינגפוסין (Vøringfossen) המרשים. זהו מפל מים בגובה של 182 מטר, שמתוכו נופלים המים נפילה חופשית (של 90 מעלות) מגובה של 145 מטרים. כמויות המים הנשפכות מהמפל, יחד עם הגובה הרב והקניון שמתחת, יוצרים מחזה עוצמתי ביותר.

מהמפל תחזרו לפיורד, ותיסעו לאורכו דרומה על דרך נוף לאומית נוספת, עד שתגיעו לOdda, שם תלונו בשני הלילות הבאים. הנסיעה מאוד יפה, עם נופים מגוונים, וישנם מספר מסלולים יפים לאורך הדרך, כאשר אחד המומלצים הוא מסלול ארבעת המפלים שיוצא מהכפר קינסרוויק (Kinsarvik).

כפי שהבנתם היום יש הרבה נסיעות, וניתן להוסיף מגוון פעילויות בתחנות לאורך הדרך. מומלץ להוסיף עוד יום לטיול במידה ותרצו לעלות על רכבת הנוף בפלאם (ולחזור בזיפליין ואופניים), או לצאת לשיט בנרויפיוד, לצאת לסיור בכפר הויקינגי או לעשות את הראפטינג בVoss, או ללכת במסלול 4 המפלים.

Voringfossen, Norway

יום 10: טרק הטרולטונגה

היום תלכו במסלול אולי המפורסם ביותר בנורבגיה (ובעולם), עם נקודת הסיום האייקונית בה נמצא המצוק התלוי באוויר, (לשון הטרול) שממנו קיבל טרק טרולטונגה (Trolltunga) את שמו. באופק הנוף עוצר נשימה, עם עשרות פסגות מושלגות מסביב לאגם טורקיז בלב שמורת הארדנגרווידה (Hardangervida). אולי תצטרכו לעמוד בתור, אבל התמונה על הסלע הזה היא בהחלט מזכרת מיוחדת מחוויה בלתי נשכחת. מלבד נקודת הסיום (או האמצע, כי המסלול הוא הלוך חזור), הנופים לאורך הדרך…קראו עוד

היום תלכו במסלול אולי המפורסם ביותר בנורבגיה (ובעולם), עם נקודת הסיום האייקונית בה נמצא המצוק התלוי באוויר, (לשון הטרול) שממנו קיבל טרק טרולטונגה (Trolltunga) את שמו. באופק הנוף עוצר נשימה, עם עשרות פסגות מושלגות מסביב לאגם טורקיז בלב שמורת הארדנגרווידה (Hardangervida). אולי תצטרכו לעמוד בתור, אבל התמונה על הסלע הזה היא בהחלט מזכרת מיוחדת מחוויה בלתי נשכחת. מלבד נקודת הסיום (או האמצע, כי המסלול הוא הלוך חזור), הנופים לאורך הדרך מרשימים ביותר, ומגוונים.

השביל מתחיל בעלייה מאוד תלולה, שניתן לחסוך אם חונים בחניון גבוה יותר (או לוקחים לשם שאטל). לאחר מכן יהיו עוד כמה עליות קטנות יותר, ואז ההליכה תהיה קלה יותר עד הסלע. בהתחלה עולים במדרגות אבן, ואח"כ הרבה מההליכה היא על בולדרים או על משטחי אבן עצומים. המסלול הזה הרבה יותר ארוך מהקודמים שעשיתם בנורווגיה, עם סך הכל הליכה של 27 ק"מ מהחניון התחתון, ו20 ק"מ מהעליון.

לינה בOdda.

 

 

Trolltunga, Norway

יום 11: מאודה לסטוונגר

מעט זמן אחרי שתצאו דרומה תגיעו במפל מאוד מרשים – Låtefossen, ולאחריו תפנו לכביש 13 לדרך נוף לאומית נוספת הנקראת Ryfylke Scenic route. זה פשוט לנסוע בתוך גן עדן – רוב הנסיעה היא לצד מפלים, אגמים, יערות, פיורדים והרים מרשימים. המסע יסתיים בסטוונגר, עיר תוססת הממוקמת על החוף הדרום מערבי של נורבגיה. סטוונגר מפורסמת בעיר העתיקה הציורית שלה, בחופים היפים, ובקרבה ל-Lysefjord המדהים, המהווה ביתם של ציוני דרך איקוניים כמו…קראו עוד

מעט זמן אחרי שתצאו דרומה תגיעו במפל מאוד מרשים – Låtefossen, ולאחריו תפנו לכביש 13 לדרך נוף לאומית נוספת הנקראת Ryfylke Scenic route. זה פשוט לנסוע בתוך גן עדן – רוב הנסיעה היא לצד מפלים, אגמים, יערות, פיורדים והרים מרשימים.

המסע יסתיים בסטוונגר, עיר תוססת הממוקמת על החוף הדרום מערבי של נורבגיה. סטוונגר מפורסמת בעיר העתיקה הציורית שלה, בחופים היפים, ובקרבה ל-Lysefjord המדהים, המהווה ביתם של ציוני דרך איקוניים כמו Pulpit Rock (Preikestolen) ו-Kjeragbolten. סטוונגר היא גם מרכז לתעשיית הנפט הנורבגית, ותמצאו בעיר מספר מוזיאונים ואטרקציות תרבותיות מעניינים.

לינה בסטוואנגר.

 

 

Latefossen

יום 12: טרק צוק כס המטיף

טרק פולפיט רוק (Puplpit Rock או Preikestolen) הוא אחד המפורסמים בנורבגיה. גם כאן נקודת הסיום של המסלול היא החלק האייקוני ביותר שלו, עם תצורת סלע טבעית הנראית כמצוק הבולט מההר, ומתנשא לגובה של כ600 מטרים ממש מעל הפיורד ליספיורד (Lysefjord). הנופים הפנורמיים שתזכו להם מהמצוק הם באמת עוצרי נשימה, עם הפיורד המוקף בפסגות מושלגות. זהו מקום מעולה ליהנות מפיקניק ולהתבונן בנוף מעורר ההשראה, לפני שתתחילו את הדרך חזרה אל החניון.…קראו עוד

טרק פולפיט רוק (Puplpit Rock או Preikestolen) הוא אחד המפורסמים בנורבגיה. גם כאן נקודת הסיום של המסלול היא החלק האייקוני ביותר שלו, עם תצורת סלע טבעית הנראית כמצוק הבולט מההר, ומתנשא לגובה של כ600 מטרים ממש מעל הפיורד ליספיורד (Lysefjord). הנופים הפנורמיים שתזכו להם מהמצוק הם באמת עוצרי נשימה, עם הפיורד המוקף בפסגות מושלגות. זהו מקום מעולה ליהנות מפיקניק ולהתבונן בנוף מעורר ההשראה, לפני שתתחילו את הדרך חזרה אל החניון.

המסלול מורכב בעיקר משבילים סלעיים, ובחלקו הולכים על גרמי מדרגות עץ. השביל מסומן ומתוחזק היטב. אמנם זה לא טיול מאתגר מבחינה טכנית, אבל הוא דורש רמת כושר בינונית. המסלול הוא 7.6 ק"מ, וזה לוקח בערך 4-5 שעות.

אחרי שתחזרו למלון, תוכלו לצאת לעוד שוטטות ברחובות סטוואנגר, ולשבת לאכול באחת מהמסעדות הרבות שלה.

לינה בסטוונגר.

Preikestolen Pulpit Rock

יום 13: סטוונגר לאוסלו

הנסיעה מסטוונגר לאוסלו ארוכה מאוד (כ7 שעות נסיעה) ולכן לא יהיה זמן רב לעצירות בדרך. תיסעו עד לאוסלו דרך נוף נורווגי כפרי טיפוסי, עם בתי עץ צבעוניים, שדות חקלאיים, אגמים ויערות. לאט לאטככל שתתקרבו לאוסלו הנוף ייעשה אורבני יותר. כשתגיעו לאוסלו תוכלו עוד להספיק לראות קצת מהעיר. לינה באוסלו.

הנסיעה מסטוונגר לאוסלו ארוכה מאוד (כ7 שעות נסיעה) ולכן לא יהיה זמן רב לעצירות בדרך. תיסעו עד לאוסלו דרך נוף נורווגי כפרי טיפוסי, עם בתי עץ צבעוניים, שדות חקלאיים, אגמים ויערות. לאט לאטככל שתתקרבו לאוסלו הנוף ייעשה אורבני יותר. כשתגיעו לאוסלו תוכלו עוד להספיק לראות קצת מהעיר. לינה באוסלו.

Fargegaten in Stavanger

יום 14: טיסה מאוסלו לישראל

זהו, הגענו ליום האחרון של הטיול. בהתאם לשעת הטיסה תוכלו אולי עוד להספיק לראות קצת את העיר. חוזרים הביתה עם הרבה זכרונות וסיפורים לספר…

זהו, הגענו ליום האחרון של הטיול. בהתאם לשעת הטיסה תוכלו אולי עוד להספיק לראות קצת את העיר. חוזרים הביתה עם הרבה זכרונות וסיפורים לספר…

Munch

נורווגיה היא גן עדן למטיילים. יש אינספור שבילי הליכה, והמסלול הזה יביא אתכם לאלו הנחשבים ליפים ביותר בעולם. אם אתם אוהבים ללכת בטבע ורוצים את האתגר – זה בשבילכם.

אין כמו להגיע לפסגה של הר אחרי שהלכת והתאמצת כמה שעות, להביט אל אל האופק ולראות אגם בצבעי טורקיז מוקף בפסגות מושלגות. מי שהתיאור הזה מרגש אותו, יודע שאין שני לעוצמה של הטבע שאפשר לחוש ברגעים כאלה. למזלנו, טיול בנורווגיה מאפשר גישה מאוד קלה יחסית לשבילי הליכה הנחשבים ליפים ביותר בעולם.

הליכה בטבע (Hiking) היא חלק משמעותי מהתרבות של הנורבגים (עם כאלה נופים איך אפשר שלא), ולכן תשתיות השבילים שם הם ברמה הגבוהה ביותר. טיול לנורבגיה לא שלם בלי מסלול הליכה אחד לפחות, ואנחנו בחרנו עבורכם מקבץ של שבילי ההליכה המפורסמים ביותר, עם הנופים היפים ביותר (לדעתנו ולדעת רבים). ראו הוזהרתם, כל טיול בעתיד תשוו לנופים האלה (וקשה להתעלות).

המסלול כולל נסיעות ברכב שכור בין טרק אחד לבא אחריו, כך שתוכלו להנות גם ממגוון של נופים מרהיבים בדרכים. המסלול מתחיל (ונגמר) באוסלו. משם נצא צפונה אל התחנה הראשונה הלא היא ממלכת הטרקים של נורווגיה – שמורת הטבע יוטנהיימן (Jotunheimen), שם נלך במסלול הבסגן (Bessegen). הטרק הבא הוא רומסדלסגן (Romsdalseggen), אשר בדרך אליו נעבור במלך הפיורדים – גיירנגר (Geiranger), ובדרך הטרולים המפורסמת. מכאן נדרים אל עבר הקרחון יוסטדל (jostedalsbreen), שם נזכה לחוויה באמת בלתי נשכחת – שיט בקיאק עד לקרחון, ואז הליכה עליו. על הטרק הבא ככל הנראה שמעתם ונתקלתם בתמונות שלו – טרולטונגה (Trolltunga – לשון הטרול). הטרק האחרון יהיה Pulpit rock (Preikastolen או כס צוק המטיף).

יש עוד דרכים מיוחדות לחוות טיול בנורווגיה, ולכן כלולים במסלול גם:

 • סיור הליכה על אחת משלוחותיו של הקרחון הגדול באירופה יוסטדלברין (Jostedalbreen), בהובלת מדריכים מקצועיים. ההגעה לקרחון בקיאק או סירת מנוע.
 • נהיגה עצמית במספר כבישי נוף לאומיים של נורבגיה (Norwegian Scenic Routes).
 • שייט נופי בנרויפיורד (Naeroyfjord), הפיורד הנחשב ליפה מכולם, ואתר מורשת עולמית של אונסק"ו.
 • עלייה ברכבל של לואן (מעל 1000 מטר) אל נקודות תצפית עם נופים עוצרי נשימה.
 • סיור קיאקים מודרך בנורדפיורד (Nordfjord).
 • הליכה בטרק טרולטונגה עם מדריך מקומי.
 • הליכה בטרק בסגן עם מדריך מקומי.

עדיין לא בטוחים?

אל תהססו ליצור איתנו קשר. נשמח לשמוע ממכם ולעזור לכם לבחור את המסלול הנכון.

לא לדאוג, אנחנו נחמדים. תרגישו בנוח.

 

מחיר שירותי הקרקע

 • החל מ-$3500 USD לאדם בחדר זוגי.
 • מקדמה: 15% מעלות הטיול.
 • המיסים המקומיים כלולים במחיר.

תחשיב הטיול כולל

לינה

 • 13 לילות בבתי מלון, לודג'ים, בקתות בסגנון צימר או B&B.
 • כסטנדרט, הלינות אינן כוללות את ארוחת הבוקר (אם כי לפעמים חלקן כן כוללות). ברוב המקרים תהיה מסעדה במלון או צמוד אליו, אבל עלות ארוחת הבוקר אינה נכללת בעלות הלינה ולכן יש לשלם אותה בנפרד.
 • שימו לב: עקב הביקוש הרב והיצע החדרים המצומצם בנורבגיה, אין ביכולתנו להבטיח מקומות לינה / סוגי חדרים ספציפיים עד שלב ביצוע ההזמנות וקבלת האישורים בפועל. החדרים אינם מוחזקים עבורכם לפני ההרשמה ותשלום המקדמה.
 • שעת הכניסה והיציאה לחדרי המלון הינה בהתאם לנהלים הנהוגים בבתי המלון. אין לנו אפשרות להתחייב שהחדרים יהיו זמינים מיד עם הגעתכם למלון, או שתוכלו לבצע יציאה מאוחרת (Late Check Out) ביחס לשעות הנהוגות בבית המלון. ברוב המקרים המלונות ינסו לסייע במה שאפשר אבל זה לא משהו שאפשר להתחייב עליו, וזה יהיה ביניכם לבינם.

תחבורה

 • רכב שכור למשך 13 ימים בדרגת Midsize (רכב מסוג Toyota Corolla או דגם דומה). כולל קילומטרים ללא הגבלה, ביטוח נזק הכולל החזר השתתפות עצמית מלא, ביטוח צד ג' עד $200,000, מסים ועמלות מקומיים.
 • נהגים נוספים: ניתן להוסיף בעלות של $70 לכל התקופה (לכל נהג).
 • שימו לב כי מכיוון שתחזירו את הרכב במיקום שונה, בעת איסוף הרכב תתבקשו לשלם בסניף תוספת של 3100 NOK (כ-$310) + מס (זו עדיין הדרך המשתלמת ביותר למקסם את הזמן שלכם בפיורדים היפים ביותר בנורבגיה).

סיורים ופעילויות

 • הליכה בטרק טרולטונגה עם מדריך מקומי (סה"כ כ-10 שעות)
 • הליכה בטרק בסגן עם מדריך מקומי (סה"כ כ-8 שעות)
 • סיור מודרך על קרחון (אחד משלוחותיו של קרחון יוסטדלברין Jostedalbreen), בהובלת מדריכים מקצועיים (הגעה לקרחון בקיאק או סירת מנוע. סה"כ כ-7 שעות)
 • שייט נופי בנרויפיורד (Naeroyfjord), אתר מורשת עולמית של אונסק"ו (סה"כ שעתיים)
 • סיור קיאקים מודרך בנורדפוירד (Nordfjord) (סה"כ שעתיים)
 • כרטיס הלוך חזור לרכבל של לואן (Loen), עם עלייה של מעל 1,000 מטר

תחשיב הטיול אינו כולל

 • טיסות (בינלאומיות ופנימיות)
 • עלויות דלק לרכב
 • מעבורות וכבישי אגרה
 • טיפים למדריכים ולנותני שירות מקומיים
 • כניסה לאתרים אופציונליים: רכבלים, מוזיאונים וכו'
 • כלכלה וארוחות (לרבות ארוחת בוקר)
 • סיורים אופציונליים שהוצעו בתיאור התכנית
 • כל מה שלא פורט תחת "כלול בתחשיב"
 • תוספת תשלום (בסניף) על החזרת הרכב השכור במיקום שונה, בסך 3100 NOK (כ-$310).

מדיניות ביטול

 • עד 61 יום לפני היציאה – 15% מעלות הטיול.
 • 60 עד 31 יום לפני היציאה – 35% מעלות הטיול.
 • 30 ימים או פחות לפני היציאה – 70% מעלות הטיול.